Saites

Pasākumi

Mūsu Skolas skolēnu un skolotāju dalība Rīgas TET maratonā

19. maijā Rīgā notika starptautiskais Rīgas TET maratons, kurā piedalījās ap 38 000 skrējēju. No mūsu skolas piedalījās 8 dalībnieki - Dāvids Lūsis, Mārtiņš Andersons, Oskars Normants, Sandis Endzelis, Vitālijs Kuntiņš - 6 km skrējiens; Gunārs Makejevs - 10 km skrējiens; skolotāji - Haralds Fedotovskis - 6 km skrējiens; Juris Sinkovskis - 21 km skrējiens.

Skrējiena laikā gaisa temperatūra sasniedza 28 grādus, bet tas netraucēja mūsu skolas skolēniem skriet un parādīt savu varēšanu un cīņassparu. Kā bērni teica, tad visgrūtākais bijis skrējiens pāri Vanšu tiltam, kur bijis liels karstums. Visi šo pārbaudījumu izturēja un finišēja un saņēma ļoti skaistas piemiņas medaļas. Skolēni bija ļoti apmierināti un gatavojas nākošgad turpināt iesākto.Baltā galdauta svētki

Jau ceturto gadu pēc kārtas arī mūsu Skolā tika svinēti Baltā galdauta svētki, kas veltīti Latvijas republikas neatkarības atjaunošanai.

Klājot balto galdautu, katrai klasei bija jāpiedomā arī pie atbilstoša galda noformējuma. Sanākot kopā, visi dziedāja Latvijas valsts himnu un latviešu tautas dziesmu “Pie Dieviņa gari galdi”. Vēstures skolotāja I. M. Kraukle ieskicēja 4. maija svarīgākos notikumus, bet profesionālās arodizglītības audzēknis Kaspars deklamēja Pāvela Vīlipa dzejoli “Mana ceriņu ziedu zeme”.

Pēc svētku pusdienām sākumskolas skolēni noskatījās projektā “Latvijas skolas soma” piedāvāto simtgades filmu “Paradīze 89”, kurā atainots laiks, kad Latvija spēra savus pirmos soļus ceļā uz neatkarību.Nāc nākdama, Lielā diena…

Lieldienas ir lielākie pavasara svētki gan kristīgajā pasaulē, gan latviešu saulgriežu tradīcijās. Šogad skolēni svētkiem gatavojās jau visu nedēļu, krāsojot Lieldienu olas, gatavojot svētku dekorus un apmeklējot Rīgas Mežaparka baznīcu. 18. aprīlī skolas pagalmā notika Lieldienu radošās darbnīcas, kurās skolēni varēja piedalīties dažādās aktivitātes - gan ripināt pašu krāsotās olas, gatavot putnu būrīti, krāsot vai zīmēt raibo Lieldienu olu, izmēģināt spēkus un veiklību dažādās sporta aktivitātēs, kā arī iet rotaļās un šūpoties.

Paldies pedagogiem par darbnīcu vadīšanu un pavasarīgajām aktivitātēm!Vizuāli plastiskās mākslas izstāde “Krāsainas domas 2019”

Arī šogad mūsu Skolas skolēni piedalījās vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas izstādē “Krāsainas domas 2019”. Izstādes šī gada tēma bija “Zila jūra, zaļa zeme” tā aktualizējot problēmu par Latvijas dabas resursu efektīvas izmantošanas iespējām un Latvijas dabas bagātību saglabāšanu.

Alekss un Sandis guva atzinību par savu darbu "Vīzija par nākotnes dabu", bet netradicionālo rokdarbu pulciņa audzēkne Linda ar darbu “Zaļā rota” pateicību par piedalīšanos izstādē.

Paldies skolotājām Līgai Sarkanei un Anitai Voselei par skolēnu sagatavošanu konkursam!Draudzības spēle futbolā!

2019. gada 9. aprīlī Zālītes speciālās internātpamatskolas stadionā notika pārbaudes spēle futbolā starp Rīgas 5.internātpamatskolas - attīstības centra un Zālītes internātpamatskolas skolēniem. Spēle bija spraiga un interesanta, to apmeklēja visi Zālītes skolas skolēni un skolotāji.

Spēle iesākās ar mājinieku 2:0 pārsvaru, bet 2. puslaikā Rīgas 5. internātpamatskolas - attīstības centra skolēni izvirzījās vadībā ar 3:2. Vārtsarga uzdevumu atbildīgi pildīja Sandis, kurš izpelnījās arī vietējās publikas atzinību. Spēles pēdējā minūtē mājinieki rezultātu izlīdzināja un spēle beidzās 3:3. Papildlaikā uzvaru svinēja Zālītes speciālā internātpamatskola, bet mūsējie turējās braši. Prieks par viņiem! Nākošās sacensības futbolā notiks Bērzupē.

Paldies zēniem par lielisko spēli un skolotājam Jurim Sinkovskim par skolēnu sagatavošanu sacensībām!“UNIMAT KAUSS 2019”

Šī gada 3. aprīlī mūsu Skolas skolēni Andris (4. klase) un Mārtiņš (7. klase) piedalījās izglītības uzņēmuma “Lielvārds” un interešu izglītības centra “Lielvārdi” organizētajās auto modelēšanas sacensībās no saplākšņa “UNIMAT KAUSS 2019”.

Sacensību galvenais uzdevums bija divu skolēnu komandai trīs stundu laikā izgatavot saplākšņa auto modelīti atbilstoši rasējumam. Detaļu izzāģēšanai no saplākšņa bija jāizmanto UNIMAT modulārais kokapstrādes darba galds, kā arī dažādi rokas instrumenti. Sacensību noslēgumā tika vērtēts automašīnas dizains, izpildes un montāžas kvalitāte, kā arī nobrauciena ātrums pa speciālu trasi. Visi auto modelīši līdzīgi kā bobslejā trīs reizes tika ripināti lejā pa slīpu, divus metrus garu trasi.

Paldies skolotājam Haraldam Fedotovskim par skolēnu sagatavošanu sacensībām!Sporta svētki bērniem ar speciālām vajadzībām “Izveicīgie rīdzinieki”

28. martā mūsu skolas skolēni piedalījās Mākslinieciskās jaunrades centra “Praktiskās estētikas skola” organizētajos sporta svētkos bērniem ar speciālām vajadzībām “Izveicīgie rīdzinieki – 8”. Mūsu skolu pārstāvēja abu skolas filiāļu komandas.

Sacensību galvenais uzdevums bija radīt dalībniekiem svētku prieku un mazināt sociālo atstumtību, nodrošinot savām spējām atbilstošas sportiskās pašrealizācijas iespējas. Iepriecināja svētku kopējā atmosfēra, jo katram dalībniekam bija izaicinājums un iespēja pārvarēt šķēršļus un fiziskos izaicinājumus, ceļot savu pašapziņu un novērtējot savas fiziskās spējas.

Noslēgumā katrs komandas dalībnieks tika apbalvots ar medaļām un veicināšanās balvām.Izstādes „Dzīvās sistēmas” apmeklējums

Šī gada 27. un 28. martā mūsu skolas skolēni apmeklēja interaktīvo izstādi „Dzīvās sistēmas”. Skolēniem bija iespēja iepazīties ar cilvēka orgānu sistēmu darbību.Tas bija aizraujošs piedzīvojums, mācību stunda anatomijā, kur cilvēka uzbūvi varēja iepazīt interaktīvi, caur spēlēm un atrakcijām. Par orgānu sistēmām stāstīja gids, bet skolēniem bija iespēja uzdot un atbildēt uz gida jautājumiem par orgānu funkcijām. Prieks, ka daži profesionālās pamatizglītības un 8.b klases skolēni L. Loča, K. Bariss, K. Burtnieks, V. Kuntiņš spēja pareizi atbildēt uz atsevišķiem jautājumiem.

Vislielākā interese skolēniem bija par aktivitātēm, kur zēni varēja pārbaudīt savu muskuļu spēku. Izzinājām, cik daudz kaloriju īsā laikā var sadedzināt ,veicot airēšanas kustības uz trenažiera. Zēni ar azartu veica vingrinājumu, kura galvenais uzdevums bija veicināt izpratni par veselīga dzīvesveida nozīmīgumu. Šo un citu jautājumu iepazīšanas veids būs lielisks papildinājums skolēnu zināšanām par cilvēka uzbūvi.Februāris - projektu mēnesis Skolā

Februāra mēnesī ik nedēļu viena diena tika veltīta projektu darbiem. Domājot par Latvijas 100-gadi un latviskajām vērtībām, šī gada tēma bija “Es esmu Latvija”, ietverot Latvisko vērtību izzināšanu, izzinot Latvijas stāstu un veidojot Latvijas nākotni.

Klasēm bija iespēja tēmu atklāt ļoti dažādi. Sākumskolas skolēni pētīja dzīvniekus un putnus latviešu tautas pasākās, teikās, tautasdziesmās un rotaļās. Tika akcentēti tādi tikumi, kā godīgums, atbildība, cieņa, taisnīgums un darba tikums. Pamatskolas skolēni izzināja latviskās tradīcijas, domājot par vērtībām, ar kurām Latvija lepojas, kā arī prezentācijās iepazīstināja ar savu redzējumu par Latvijas nākotni.

Projektu nedēļa veicināja skolēniem sadarbības un prezentēšanas prasmes caur latvisko vērtību izzināšanu, stiprinot piederību, lojalitāti un atbildību par Latviju un tās vērtībām.Latvijas dabas muzeja muzejpedagoģiskā nodarbība “Koki caur mūsu sajūtām”

20. februārī 1. - 4. klašu skolēni apmeklēja muzejpedagoģisko nodarbību Latvijas dabas muzejā “ Latvijas koki caur mūsu sajūtām”.

Skolēniem bija jāmēģina atpazīt koki pēc to lapām, mizas, ziediem un augļiem. Visi aktīvi centās noteikt koku sugu, aptaustot un vērojot koka ārējo mizu.

Grupās skolēni mēģināja noteikt koka vecumu un salikt dotā koka puzli. Nodarbības dalībnieki atzina, ka visinteresantākais bija vērot un aptaustīt pasaules lielāko čiekuru.

Tā bija vērtīga pieredze caur sajūtām iepazīt koku daudzveidību.Slidošana kopā ar Skolas direktori

28. janvārī beidzot bija pienācis sen gaidītais mirklis Skolas centīgākajiem un izpalīdzīgākajiem skolēniem. Ikgadējam semestra noslēguma pasākumam tika izvirzīti skolēni, kuri 1. semestrī bija centīgi mācījušies, guvuši labus panākumus konkursos, kā arī skolēni, kuri ikdienā ir atbalsts saviem klases biedriem, palīdzot labāk justies klasē.

Šogad pārsteigums bija slidošana Atpūtas centrā “Lido” kopā ar Skolas direktori, direktores vietniekiem un sporta skolotājiem. Dažiem skolēniem šī bija pirmā reize uz slidām, tāpēc slidotavas piedāvātie “pingvīni” bija palīgs, lai varētu noturēties uz ledus. Pēc slidošanas visi mielojās ar smalkmaizīti un siltu tēju. Prieks un nogurums par pavadīto dienu bija vērojams skolēnu acīs.

Paldies Skolas direktorei par sportisko dienu!Boccia sacensības

Gatavojoties XIX Rīgas BOCCIA čempionātam mūsu Skolā 21. janvārī norisinājās Boccia turnīrs, kurā piedalījās skolēni no abām Skolas filiālēm, Zālītes speciālās internātpamatskolas un Gaismas internātpamatskolas.

Sacensības bija spraigas un aizraujošas, Boccia laukumā komandu panākumi bija ar mainīgām sekmēm. Visi aktīvie dalībnieki saņēma diplomus un atzinības rakstus, veicināšanas balvas. Sacentās arī katras komandas pavadošie sporta skolotāji. Šoreiz veiksme uzsmaidīja mūsu Skolas skolotājiem.

Labākās mūsu Skolas komandas 30. janvārī piedalījās XIX Rīgas BOCCIA čempionātā Rīgas 66. speciālajā vidusskolā, ko organizēja Latvijas Bērnu un jauniešu invalīdu sporta federācija. Mūsu Skolas Slāvu ielas filiāles komanda ieguva 5. vietu, bet Stokholmas ielas filiāles komanda 7. vietu.

Paldies sporta skolotājiem par skolēnu sagatavošanu sacensībām!Fonda “Nāc līdzās!” fotoizstāde “Es ieraudzīju…”

Fonda “Nāc līdzās!” fotoizstāde “Es ieraudzīju…”

Jauniešiem zināšanas un ievirzi fotogrāfiju uzņemšanā konsultēja Latvijā pazīstamais fotomākslinieks Jānis Deinats.

Izstāde Latvijas Nacionālajā bibliotēkā būs atvērta skatītājiem līdz 17. februārim, pēc tam tā turpinās savu ceļu uz citām izstāžu vietām Latvijā.

Lepojamies ar skolēnu panākumiem. Paldies Skolas fotopulciņa vadītājai Mudītei Ramutei par atbalstu skolēnu interešu pilnveidošanā, radot iespēju skolēnu radošai pašizpausmei!Dabas muzeja apmeklējums

12. un 13. decembrī mūsu skolas skolēni apmeklēja Ziemassvētku ieskaņas pasākumu Latvijas Dabas muzejā “Vāverītes eglīte”. Nodarbība bija veltīta gada dzīvniekam – parastajai vāverei. Skolēni izglītojās par vāveres dzīves ciklu, tās dzīvi mežā un ēšanas paradumiem, kā arī iespējamiem ienaidniekiem. Pēc Latvijas meža dzīvnieku un vāveru eksponātu apskates, tika krāsotas un aplicētas vāveres Ziemassvētku apsveikumiem, kuros tika akcentēts vāveres lepnums – kuplā aste. Dabas muzeja darbinieki cienāja skolēnus un skolotājus ar siltu piparmētru tēju un cepumiem. Noslēgumā skolēni tika pie dāvaniņām un Ziemassvētku noskaņas sirsniņā.

Paldies Latvijas Dabas muzeja speciālistiem par sirsnīgo pirmssvētku noskaņas radīšanu!Atvērto durvju diena Ādažu militārajā bāzē

Ceturtdien, 8. novembrī, Rīgas 5.internātpamatskolas –attīstības centra skolēni un skolotājas Dace Frīdenberga, Inese Jansone un Mudīte Ramute pievienojās ap 2000 Latvijas skolēniem, kuri atvērto durvju dienas ietvaros apmeklēja Latvijas Nacionālo bruņoto spēku Ādažu militāro bāzi, lai iepazītos ar Nacionālo bruņoto spēku ikdienu un galvenajiem uzdevumiem. Skolēni uzzināja par bāzē izvietotām vienībām, tostarp NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijas kaujas grupām un karavīra ikdienu, kā arī iepazinās ar dienošo vienību militāro tehniku un ekipējumu. Vēroja dažādus paraugdemonstrējumus, kā arī paši varēja iejusties karavīra "ādā", piedaloties militārajās stafetēs. Skolēni atzina, ka, sagaidot Latvijas simtgadi, šī diena noteikti bija patriotisma emocijām piesātināta, kas, iespējams, kādam no skolēniem kļūs par iedvesmu nākotnes profesijas izvēlē.

Paldies Latvijas Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem par doto iespēju!Vecāku dienas seminārs

“Prasmes un iemaņas, veidojot pozitīvu uzvedību”

2018. gada 19. oktobrī skolā notika Vecāku diena, kuras laikā vecākiem bija iespēja tikties ar skolotājiem un atbalsta personālu, kā arī izglītoties klīniskās psiholoģes Ivetas Krūmiņas vadītajā seminārā “Prasmes un iemaņas, veidojot pozitīvu uzvedību”. Vecāki aktīvi iesaistījās diskusijās, dalījās savā pieredzē, uzdeva jautājumus gan semināra laikā, gan arī pēc semināra.

Lektore atzīmēja, ka ļoti svarīga ir vecāku un skolotāju sadarbība, lai gūtu pozitīvas uzvedības izmaiņas, jo bērnam jāsaprot, ka prasības ir vienādas gan mājās, gan skolā. Nozīmīgs ir laiks, ko vecāki pavada kopā ar savu bērnu, pārrunājot notikumus, spēlējot spēles.

Atbalsts, uzslavas, pamudinājums ir svarīgi katram cilvēkam, bet it īpaši bērniem ar uzvedības problēmām.

Paldies semināra vadītājai Ivetai Krūmiņai!Izteiksmīgās runas konkurss “Mana valoda”

18. oktobrī mūsu Skolas labākie dzejoļu deklamētāji piedalījās Rīgas 1. speciālās internātpamatskolas – attīstības centra organizētajā izteiksmīgās runas konkursā “Mana valoda”.

1. klases skolniece Linda skatītājus priecēja ar dzejoli “Baltais solījums”. Ar K.Vērdiņa dzejoli “Burve”, piemērotiem atribūtiem, apģērbu un saulainu smaidu simpātijas ieguva 8. klases skolniece Viktorija. 6. klases skolnieka Reiņa dzejolis “Vecāmāte” ieguva žūrijas un skatītāju atzinību ar savu sirsnību un mīļumu. Īpašas ovācijas par atraktivitāti un aktiermeistarību saņēma 1. kursa audzēknis Kaspars, kurš deklamēja K. Vērdiņa dzejoli ‘Tētis – politiķis”.

Paldies skolotājām I. Finkai, I. Šteinbergai un M. Krūzei par skolēnu sagatavošanu konkursam!“Meno sūkurys” - V Starptautiskais mūzikas festivāls Lietuvā

17. oktobra rītā Skolas filiālē Stokholmas ielā 24 valdīja prieks un satraukums. Seši sākumskolas skolēni bija gatavi ceļam uz Lietuvas pilsētu Paņeveži, kur sadraudzības skolā notika starptautiskais mūzikas festivāls “Meno sūkurys” (Mākslas virpulī). Ceļā skolēni ne tikai vēroja krāšņo rudeni, bet arī atkārtoja dziesmas, lai vēlreiz pārliecinātos, ka gatavi priekšnesumam. Dziesma “Div’ dūjiņas gaisā skrēja” skanēja sevišķi pārliecinoši. Skatītāji mazos dziedātājus uzņēma ar ovācijām un aplausiem. Satraukums bija garām un visi gandarīti varēja doties mājup.

Paldies skolotājam Andrim Nordem par skolēnu sagatavošanu konkursam!Annas koku skola

2018. gada 10. oktobrī 5.-8. klašu skolēni apmeklēja firmas “Labie koki” Annas koku skolu Babītes pagastā. Skolēnus sagaidīja gide Vineta. Vienmēr ir patīkami justies gaidītiem un vēlamiem. Tieši šādu atmosfēru varēja izjust Annas koku skolas kamīnzālē, kur bija sagatavota skolēniem pirmā nodarbība, video un ievārījuma maizītes.

Ekskursija sākās ar plašās teritorijas apskati, kur dabīgos rotājumus piedāvāja rudens rūsganās lapas. Skolēni iepazinās ar konstruktoru darbnīcu, koka namiņiem, aplūkoja koka skulptūras un citus interesantus objektus. Īpašu interesi izraisīja milzīgs koka ksilofons un koka zaru veidota šķēršļu josla, kur nepieciešama īpaša veiklība, lai izietu tai cauri, nesakustinot ne zariņu. Jautras bija komandu stafetes, kur skaidu vanniņās bija jāatrod koka klucīši.

Skolēni tika arī iepazīstināti ar plašo profesiju klāstu, kuras nepieciešamas firmas darbā. Šeit strādā dārznieki, ainavu veidotāji, dārza dizaineri, konstruktori, kuri izmanto ļoti modernas datorsistēmas un prot uzbūvēt koka konstrukcijas bez naglām un skrūvēm. Arboristi, kas veido alejas un veic citus apzaļumošanas darbus.

Paldies visiem, kuri rūpējās par labajām sajūtām!Rudens svētki – Miķeldiena

Miķelim gaili kāvu

Sarkanām kājiņām,

Lai redzēju kumeliņu

Bez guntiņas pabarot.

Miķeļdiena, 29. septembris, ir rudens saulgrieži. Šajā dienā latvieši atzīmēja vasaras beigas, jo saule pagriežas uz ziemas pusi, atnesot tumšus vakarus un veļu laiku. Miķeļi ir arī ražas svētki. Sagaidot šos latviešu gadskārtu svētkus, mūsu Skolā notika gadskārtējā rudens ražas izstāde.

Paldies skolēniem un skolotājiem par jaukajiem, izdomas bagātajiem darbiem! Lai Miķeļdienas krāsu un rotaļu prieks silda mūs visus līdz Mārtiņdienai!Rudens kross Lielplatonē

Septembris bija bagāts mēnesis ar dažādām sporta aktivitātēm. 26. septembrī Lielplatones internātpamatskolā notika Latvijas Speciālās Olimpiādes organizētais Republikas rudens kross, kas pulcēja kopā 150 sportistus no 15 speciālajām izglītības iestādēm. Arī mūsu skolu šajā pasākumā pārstāvēja Oskars un Krista Vīķi, Lauris Zeltiņš, Normunds Zvejnieks, Raivis Balodis, Mārtiņš Zālītis un Dēvids Kristapsons.

Rudens kross tika atklāts ar Lielplatones internātpamatskolas sporta skolotājas G.Adamovičas ziņojumu skolas direktoram. Atkarībā no vecuma sportisti sacentās vairākās vecuma grupās- cerību sportisti divās vecuma grupās zēni un meitenes, pārējie sportisti 4 vecuma grupās zēni un meitenes, attiecīgi veicot 300, 500, 600, 1000, 1500 un 2000m garas distances.

Paldies Skolas sporta skolotājiem Endijam Pelkausam un Jurim Sinkovskim par skolēnu sagatavošanu!Olimpiskā diena 2018

Atzīmējot Starptautiskās Olimpiskās komitejas dzimšanas dienu, arī Rīgas 5. internātpamatskolas –attīstības centra skolēni un skolotāji 2018. gada 21. septembrī piedalījās „Olimpiskajā dienā 2018”.

Vienlaicīgi visās Latvijas “Olimpiskās dienas 2018” norises vietās pasākums sākās ar Olimpisko rīta vingrošanu, kuras mērķis bija dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizi veiktu rīta vingrošanu kā ļoti svarīgu ikdienas sastāvdaļu.

Pēc iesildīšanās, abās skolas filiālēs sporta svētki turpinājās ar kopīgu sportošanu visiem skolēniem. Piedalījās visi, katrs pēc savām spējām.

Paldies Skolas sporta skolotājiem un visiem dalībniekiem!Dzejas dienas Skolā

Katru septembri visā Latvijā tiek atzīmētas Dzejas dienas. Arī mūsu Skolā no 11. septembra līdz 13. septembrim notika Dzeja dienu pasākumi.

11. septembrī Skolas Slāvu ielas filiālē notika radošs pasākums. Skolēnu uzdevums bija no vārda RUDENS uzrakstīt savu dzejoli vai tēmas aprakstu. Apkopojot darbus vienotā Dzejas dienu izstādē varēja priecāties par radošo darbu dažādību un skolēnu izdomu to noformēšanā.

12. septembrī skolēni apmeklēja Rēznas filiālbibliotēku. Skolēni bibliotekārei Sandrai rādīja savu prasmi darbā ar grāmatām, kā arī savu izdomu dzejoļu sacerēšanā.

13. septembrī Skolas Stokholmas ielas filiālē norisinājās Dzejas dienu radošās darbnīcas, kuras vadīja Skolas bibliotekāre Irena.

Bet te pēkšņi! Pārsteigums! No grāmatas rēgojas tārpiņš! Ko viņš te dara? Tārpiņš bija meklējis dzejoli vai dziesmiņu par sevi, bet nebija atradis. Tādēļ viņš bija sacerējis pats savu dzejoli, kuru skolēniem bija jāuzzīmē uz asfalta.

Paldies Skolas bibliotekārei Irenai par Dzejas dienu organizēšanu!Sporta diena Skolā

Jau septembra pirmajā nedēļā, izmantojot skaisto laiku, mūsu Skolas skolēni devās uz Rīgas Humanitārās vidusskolas sporta kompleksu Krišjāņa Barona ielā, kur varējām izīrēt Futbola laukumu un Multifunkcionālo laukumu, lai rīkotu sporta spēļu sacensības. Pirms došanās uz sporta kompleksu skolēniem un skolotājiem bija jāiepazīstas ar uzvedības un laukumu lietošanas noteikumiem.

Abu filiāļu skolēni kopā ar sporta skolotājiem Jurģi, Endiju un Juri sacentās dažādās disciplīnās – bumbiņas mešanā, 400 un 800 metru skrējienā, dažādās veiklības stafetēs, un beigās norisinājās draudzības spēle futbolā starp jaunāko un vecāko klašu audzēkņiem. Katrs skolēns varēja pārbaudīt savu fizisko veiklību un izturību, kā arī spēju darboties komandā. Uzvarēja draudzība!

Paldies Skolas sporta skolotājiem par jauko, aktīvo, sportisko dienu!Skolas Dziesmu un deju svētki

Gaidot Latvijas 100-gadi un XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus, 30.maijā Stokholmas ielas 24 filiālē notika Skolas Dziesmu un deju svētki.

Svētkos piedalījās skolēni un skolotāji no abām Skolas filiālēm. Dziesmu repertuārā šogad bija, galvenokārt, latviešu tautas dziesmas, piemēram, “Seši mazi bundzinieki”, “Div’ dzelteni kumeliņi” un “Kumeliņi, kumeliņi”. Sadancošanās daļā varēja piedalīties visi klātesošie, iesaistoties latviešu rotaļdejās.

Paldies pasākuma organizatoriem Ilzei Lešinskai, Gunai Dūmai-Brūverei, Guntai Bērziņai un Andrim Nordem!Daugava zem burām

Jau ceturto gadu Valsts policijas Rīgas reģiona pārvalde sadarbībā ar Rīgas brīvostas pārvaldes Ostas policiju un Burāšanas skolu "Nautica" organizēja labdarības pasākumu bērniem ar īpašām vajadzībām “Daugava zem burām”, kurā bērni tiek iepazīstināti ar drošību uz ūdens un ūdens tuvumā, kā arī dodas braucienā pa Daugavu.

Šogad, 24. maijā, arī mūsu Skolas centīgākie skolēni ar saviem skolotājiem varēja izbaudīt sauli un vēju, burājot ar buru katamarānu Wild Cat.

Daži šim pasākumam bija īpaši gatavojušies, piemeklējot burāšanai atbilstoša stila apģērbu. Lielākā daļa skolēnu atzina, ka tā ir pirmā reize, burājot pa Daugavu ar šādu transporta līdzekli, līdz ar to prieks un sajūsma par izbraukumu bija sevišķi liels.Pavasara Modes un dizaina svētki

Šī gada 23. maijā mūsu Skolā notika „Pavasara modes un dizaina svētki”. Svētku dalībnieki demonstrēja košus un krāsainus tērpus, kā arī dažādus aksesuārus.

Ar netradicionāliem tērpiem no avīzēm ieradās 1.-4. klašu skolēni no mūsu Skolas Stokholmas ielas filiāles.

Aksesuārus un somiņu kolekciju demonstrēja skolotājas Anitas Voseles mājturības un netradicionālo rokdarbu pulciņa meitenes.

Kā košas pavasara puķes ieradās un demonstrēja tērpus 4. speciālās internātpamatskolas pārstāvji.

Ar kolekciju „Tautumeitas” iepriecināja 1. speciālā internātpamatskola – attīstības centrs, tā aktualizējot tēmu par mūsu valsts 100 gadi”.

Viesi no Paņevežiem pārsteidza ar košiem un interesantiem apmetņiem.

Noslēgumā greznos izlaiduma tērpus demonstrēja 9.a klases absolventes, kurus palīdzēja sagatavot skolotāja Diāna Reke.

Dalībniekiem un pedagogiem bija liels prieks par atkalredzēšanos un pasākuma noslēgumā, saņemot atzinības rakstus un balvas, tika nolemts saglabāt tradīciju un tikties „Pavasara modes un dizaina svētkos” 2019. gadā.

Paldies visiem dalībniekiem un pedagogiem par skolēnu sagatavošanu pasākumam!Ekskursija piemājas zoo “Brieži”

21. maijā mūsu Skolas skolēni pavadīja lielisku dienu piemājas zoodārzā “Brieži”, kas atrodas pavisam netālu no Rīgas. Skolēniem bija iespēja iepazīties ar dažādiem dekoratīviem putniem - tītariem, pīlēm, fazāniem, pāviem un pat runājošu žagatu. Starp putniem dzīvo arī jūrascūciņas un truši. Zoodārzā var sastapt arī četrkājainos draugus - pundurkaziņas, aitas, ponijus, ēzeļu ģimeni, vāverēnus un jenotpuiku Bārniju. “Briežos” dzīvo arī dambrieži un senākās pasaulē briežu sugas pārstāvis pundurbriedis - Munžaks.

Skolēniem bija lieliska iespēja ne tikai apskatīt un paglaudīt zoodārza dzīvniekus un putnus, bet arī tos pabarot ar saimnieces piedāvāto barību. Pēc pastaigas zoodārzā skolēniem bija iespēja spēlēties bērnu rotaļu laukumā. Šūpoles, rotaļu namiņi un smilšu kaste padarīja šo ekskursiju vēl interesantāku.Starptautiskais teātra festivāls Lietuvā

17. maijā mūsu Skolas kustību teātra pulciņš “Ar smaidu” turpināja ikgadējo tradīciju un piedalījās XXII Starptautiskajā teātra festivālā bērniem ar īpašām vajadzībām „Širdis vilčiai plaka” Paņevežos.

Šogad kustību teātra pulciņa dalībnieki iejutās muzikālas izrādes “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši” sirsnīgajos tēlos. Uzstāšanās daudzu skatītāju priekšā skolēniem sniedza neatkārtojamu pieredzi un pozitīvas emocijas. Vērojot citu dalībnieku priekšnesumus un teātra izrādes, tika gūtas jaunas un radošas idejas nākamajiem uzvedumiem.

Paldies teātra pulciņa skolotājai Inai Gruzdiņai par skolēnu gatavošanu teātra festivālam!17. maijs – ugunsdzēsēju un glābēju diena

Arī šogad, atzīmējot Ugunsdzēsēju un glābēju dienu 17. maijā, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests rīkoja atvērto durvju dienu visos ugunsdzēsības depo Latvijā.

Arī mūsu Skolas skolēni gan no Slāvu ielas filiāles, gan Stokholmas ielas filiāles apmeklēja Skolas filiālei tuvāko ugunsdzēsības depo. Ierodoties skolēni tika iepazīstināti ar kārtības un uzvedības noteikumiem, kuri jāievēro uzturoties depo.

Ugunsdzēsēji pastāstīja par savu darbu, cik tas ir bīstams un sarežģīts. Tika demonstrēts ugunsdzēšanas transporta aprīkojums, pastāstīts, kādu darbu veikšanai ir nepieciešams katrs instruments. Skolēniem bija iespēja ielūkoties ugunsdzēsēju mašīnā un pasēdēt pie tās stūres. Tika demonstrēta ūdens padeves šļūtene darbībā un skolēniem bija iespēja novērtēt, cik tā ir smaga un ar kādu spiedienu nāk ūdens no tās.

Visvairāk skolēniem patika vilkt ugunsdzēsēju pilno ekipējumu un novērtēt cik tas ir smags un cik liela ir tā nozīme ugunsdzēsēju darbā.

Ugunsdzēsēji atgādināja par drošību un uzaicināja mūs satikties atkal pēc gada!Meža ABC

10. maijā mūsu Skolas skolēni mēroja tālo ceļu uz Kuldīgas novada Padures pagasta “Struņķkrogu”, kur piedalījās lielākajā izglītojošajā meža nozares pasākumā Latvijā “Meža ABC”, ko rīko Meža īpašnieku biedrība „Meža konsultants”.

Pasākuma atklāšanu ar savu klātbūtni pagodināja Meža dienu patrons Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Viņš novēlēja skolēniem interesanti pavadīt laiku, apgūstot jaunas zināšanas.

Savās zināšanās ar skolēniem dalījās vairāk nekā 100 meža nozares uzņēmumi un organizācijas 54 meža pieturās. Tajās, interaktīvi darbojoties un pildot praktiskus uzdevumus, bija iespēja iepazīties ar visu, kas notiek mežā! Skolēniem bija iespēja uzzināt, kas dzīvo mežā, kādas sēnes aug mežā, ko stāsta dzīvnieku pēdas, kāda ir mazā meža tehnika un daudz citu interesantu lietu.

Esam priecīgi, ka varējām apmeklēt šo interesanto, izglītojošo un radošo pasākumu, kā arī bija iespēja tikties ar Latvijas Valsts prezidentu.

Katra meža pietura deva jaunas zināšanas un nostiprināja jau zināmās. Šajā dienā visus vienoja devīze: ”Mēs mīlam Latvijas dabu!”Baltā galdauta svētki

Arī šogad, skola atsaucās uz Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroja aicinājumu rīkot Baltā galdauta svētkus par godu Latvijas valsts neatkarības atjaunošanai, kura ir vienai no būtiskākajām pieturzīmēm Latvijas simts gados.

3. maijā bijām kopā (skolēni, skolotāji, darbinieki, vecāki), pārrunājām, kas raksturo Latviju, ar ko Latvija var lepoties. Protams, ar rudzu maizi, tautasdziesmām, Dziesmu svētkiem, dabas ainavām.

Klausoties dziesmu “Laimīgā zeme”, vērojām Latvijas dabas ainavas, pārliecinoties, ka dzīvojam krāšņā un laimīgā zemē.

Dziedot skolas spēka dziesmu “Pie Dieviņa gari galdi”, sēdāmies pie baltiem galdautiem un godinājām Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas gadadienu.

Lai balti svētki ikvienā mājā, pagalmā un pilsētā!Dalība vizuālās mākslas konkursā “Burvju zīmulītis”

2018. gada 25. aprīlī mūsu Skolas skolēni piedalījās vizuālās mākslas konkursā „Burvju zīmulītis” Ziemeļvidzemes internātpamatskolā.

Katrs dalībnieks vizualizēja savus novērojumus un sajūtas dabā, lai attēlotu tēmu “Saudzēsim dabu!”. Vizuālos mākslas darbos atainojās zināšanas par dabu un vidi ap sevi. Šogad kompozīcijas sastāvēja no divām daļām, krāsainā daļa – skaista, nepiesārņota vide un melnbaltā daļā – vides piesārņojums.

Pēc labi paveikta darba bija aktivitātes ar folkloras kopu “Endzelīte”, darbu izstāde, apbalvošana un diskotēka.

Konkursā 1. vietu ieguva Oskars 4.-6. klašu grupā un Diāna – profesionālās pamatizglītības grupā, 2. vietu – Viktorija 7.-9. klašu grupā, bet pateicība Betijai no 1. klases.

Paldies skolotājām D. Rekei un L. Cipkaitei par skolēnu sagatavošanu konkursam!


“Krāsainas domas 2018”

Arī šogad mūsu skolas skolēni piedalījās Rīgas un Rīgas plānošanas reģiona speciālo izglītības iestāžu audzēkņu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas izstādē – konkursā „Krāsainās domas 2018”.

Sagaidot Latvijas simtgadi, dalībnieki savās kompozīcijās radoši risināja tēmu „Es dzīvoju Latvijā”. Mūsu audzēkņi Latviju saskatīja gan dabā, gan pilsētas attīstībā, piemēram, Saulgriežu burvībā, meža strāvojumā un ātrgaitas vilcienā.

Apsveicam skolēnus ar labiem rezultātiem konkursā. Oskaram, Viktorijai, Jānim iegūta 1. vieta, Armandam, Diānai un Ingmāram – 2. vieta.

Konkursa noslēgumā darbojās radošās darbnīcas, kur katrs varēja izgatavot vainadziņu ar Latvju rakstu zīmēm.

Paldies skolotajām Diānai Rekei, Lindai Cipkaitei, Anitai Voselei, Lilitai Znotiņai un Dacei Frīdenbergai par skolēnu sagatavošanu konkursam!


Aprīlis - pavasara talkas mēnesis

Atnākot pavasarim, katrs vēlas sakopt savu tuvāko apkārtni, veidot ap sevi sakārtotu un estētisku vidi, lai būtu patīkami tajā uzturēties, tādēļ tika ņemts vērā mūsu skolas skolēnu padomes ierosinājums, 21. aprīlī organizēt pavasara talku kopā ar vecākiem un citiem ģimenes locekļiem.

Mūsu skolas skolēni, skolotāji un vecāki darbojās gan klasēs, mācot bērniem uzkopt vidi, kurā uzturas ikdienā, gan skolas pagalmā, sakārtojot skolas apkārtni pēc garā ziemas perioda. Kaut skolas teritorija nav liela, darba tajā pietika visiem. Visi skolēni centīgi strādāja, jo darbošanās kopā ar vecākiem raisa katrā skolēnā pozitīvas emocijas, atbildības sajūtu. Pēc talkas tika gan pārrunāts dienā padarītais, gan ņemti vērā skolēnu un vecāku ierosinājumi skolas teritorijas labiekārtošanai.

Paldies visiem vecākiem, kuri piedalījās talkā un palīdzēja sakopt skolu un skolas teritoriju.Saplākšņa auto sacensības

2018. gada 5 aprīlī Izglītības uzņēmums " Lielvārds" un Interešu izglītības centrs "Lielvārdi" sadarbībā ar A/S "Latvijas Finieris" rīkoja saplākšņa auto sacensības "UNIMAT kauss 2018". Sacensību mērķis bija popularizēt tehnisko jaunradi, izmantojot bērniem paredzētus, drošus elektriskos kokapstrādes UNIMAT modulāros darba galdus.

Sacensību komandas uzdevums bija izgatavot saplākšņa auto modelīti atbilstoši rasējumam. Tika vērtēti trīs kritēriji - dizains, izpildes kvalitāte un modelīša kustības ātrums pa slīpu trasi.

Sacensībās mūsu skolu pārstāvēja Dans no 6.klases un Džingizs no 5. klases.

Konkursam skolēnus sagatavoja mājturības un tehnoloģiju skolotājs Haralds Fedotovskis.Latvijas leļļu teātra izrādes apmeklējums

2018. gada 20. martā mūsu Skolas skolēniem bija iespēja apmeklēt Latvijas leļļu teātri, lai mazajā zālē noskatītos režisores Vijas Blūzmas izrādi “Kazlēni un vilks”. Skolēni ar aizrautību vēroja notikumus, kas risinājās lauku sētā, kurā negaidīti iemaldījās izsalkušais vilks un nolaupīja mazos kazlēnus. Liels bija bērnu līdzpārdzīvojums, kad kazlēniņu mamma pulcināja visus kaimiņus, lai izglābtu savus bērniņus no pelēča nagiem. Stāstā ne tikai tika izspēlēts pazīstamās pasakas sižets, bet aktieri arī mudināja bērnus būt modriem un ievērot drošības noteikumus.

Šajā dienā skolēni guva gan neaizmirstamus iespaidus teātrī, gan mācījās drošības un uzvedības noteikumus uz ielas un sabiedriskajā transportā.

Paldies Skolas atbalstītājiem par sagādāto iespēju gūt mūsu Skolas skolēniem neaizmirstamu, emocijām piesātinātu dienu!Mūzikas festivāls “Lauluke 2018” Tartu

Šī gada 7. martā mūsu skolas 8 skolēni un 3 pedagogi piedalījās Mūzikas festivālā “Lauluke 2018” Tartu Herbert Massingu skolā Igaunijā. Sākumskolas skolēnu Tomasa, Oskara un Katrīnas muzikālais priekšnesums “Kāpēc notiek šādi?” aizkustināja un iepriecināja publiku. Sanda, Edija, Diānas, Viktorijas un Oskara Kristiāna dziesma “Dvēselīte” uzbūra svētku noskaņu visiem pasākuma viesiem.

Pēc pasākuma oficiālās daļas sekoja apbalvošana. Visi dalībnieki saņēma saldas veicināšanas balvas un diplomus, bet skolas komanda tika pie jauna mūzikas instrumenta – džambas. Visi dalībnieki piedalījās ballītē, kur skanēja igauņu disko mūzika, kā arī cienājās ar lielo svētku torti un saldumiem.

Kamēr skolēni ballējās, mūzikas pedagogi un skolu administrācijas pārstāvji piedalījās nelielā metodiskā apspriedē par mūzikas mācīšanas tehnikām skolēniem ar dažādiem funkcionāliem traucējumiem.

Šis pasākums ir aizsācis sadarbību starp abām skolām, jo skolas plāno piedalīties kopīgā Nord Plus projektā 2018 gadā. Paldies skolotājiem Gunai un Andrim par skolēnu sagatavošanu festivālam!Februāris - projektu mēnesis Skolā

Februāra mēnesī ik nedēļu viena diena tika veltīta projektu darbiem. Tā kā šī gada tēma bija “Es Latvijā – kompetents un līdzatbildīgs pilsonis”, tad klases ar saviem skolotājiem šo tēmu varēja risināt ļoti dažādi, bet galvenie atslēgas vārdi bija Latvija, kompetence, atbildība.

Skolas filiālē Slāvu ielā skolēni pētīja Latvijas patriotus, cilvēkus, kuri nesuši Latvijas vārdu pasaulē un pratuši ar savu gara un vārda brīvību iegūt cieņu citu cilvēku acīs. Interesantākais pētījums bija par Latvijas ex-prezidenti Vairu Vīķi-Freibergu.

Citi skolēni centās apzināt savu tuvāko apkārtni, mācījās par savu dzīvesvietu un Skolu. Sākumskolas klašu skolēni veidoja kopīgu uzvedumu par Latvijas meža dzīvniekiem un kokiem, izmantojot latviešu tautasdziesmas un pasakas.

Stokholmas ielas filiāles skolēni projektu dienas veltīja pētot un analizējot atbildīgu rīcību par savas vides, Latvijas sakopšanu. Domājot par ekoloģisku vidi un dažādu materiālu otrreizēju pārstrādi, veidoja dažādas spēles un radošas aktivitātes, tā attīstot savas kompetences un dodot papīram, plastmasai “otro dzīvi”. Skolēniem vērtīgākā šķita ekskursija uz “Getliņi EKO” poligonu, kur varēja iepazīt „zaļās domāšanas” pamatprincipus un videi draudzīgu saimniekošanu.

Projektu mēneša noslēgumā skolēni prezentēja savu veikumu un guva gandarījumu par paveikto.Dalība Rīgas XVIII BOCCIA čempionātā

2018. gada 8. februārī Rīgas 66. speciālajā vidusskolā notika XVIII BOCCIA čempionāts. Tajā piedalījās arī divas mūsu skolas komandas. No Slāvu ielas filiāles skolu pārstāvēja Didzis, Raivis, Sandra J. un Karīna, savukā rt Stokholmas ielas filiāli pārstāvēja Kristens, Artūrs Z., Mariss Silvestrsun Artūrs B.

Starp visām sacensību dalībnieku komandām tika izspēlētas vairākas spēles – mači. Skolēni ļoti centīgi ievēroja Boccia spēles noteikumus, mērķtiecīgi vadot Boccia bumbiņas tuvāk uzvarai. Nebija viegli savākt vajadzīgos punktus katrā no spēlēm, bet rezultātā 3. vieta tika Slāvu ielas komandai un 4. vieta Stokholmas ielas komandai.

Paldies sporta skolotājiem Jurģim Rinmanim un Anitai Beinerei par skolēnu sagatavošanu čempionātam!Dalība florbola sacensībās

2018. gada 7.februārī mūsu skolas skolēni piedalījās florbola sacensībās, kas norisinājās Rīgas Sanatorijas internātpamatskolā. Florbola sacensībās skolēni skolu pārstāvēja trīs grupās:

• jaunāko klašu zēnu grupa – Dans S., Oskars N., Mārtiņš A., Sandis E., Dāvids L. un Artūrs B.

• vecāko klašu zēnu grupa – Roberts K., Jānis K., Dimitrijs R., Almants S. un Kristaps D.

• meiteņu grupa – Santa S., Sintija T., Viktorija O., Viktorija S. un Lāsma Z.

Jaunāko klašu komandā piedalījās 8 komandas, starp kurām sīvā cīņā mūsu komanda izcīnīja 3.vietu. Vecāko klašu komandā kopā piedalījās 6 komandas un mūsu komanda ierindojās 3.vietā. Meiteņu komanda spēlēja ar jaunāko klašu komandu un mūsu meitenes uzvarēja Rīgas 4. Speciālo internātpamatskolu.

Šajās sacensībās labāko spēlētāju balvas ieguva - Dans S., Jānis K., un Santa S., kā arī visi sacensību dalībnieki tika apbalvoti ar medaļām un diplomiem.

Sacensībās piedalījās arī skolotāju komanda, kurā mūsu skolu pārstāvēja sporta skolotājs Lauris Mikens un mājturības un tehnoloģiju skolotājs Haralds Fedotovskis.

Paldies sporta skolotājam Laurim Mikenam par skolēnu sagatavošanu sacensībām!

Raksta autore – skolēnu pašpārvaldes pārstāve Santa Samanta.Nodarbības Rīgas Dabaszinību skolā

Šajā mācību semestrī mūsu skolas 6. - 9. klašu skolēni apmeklēs vairākas nodarbības Rīgas Dabaszinību skolā, kur ar aizraujošu eksperimentu palīdzību, tiks labāk izprastas mācību tēmas – elektrība, iežu daudzveidība un maņu orgāni.

2018. gada 6. februārī mūsu skolas 6.a un 7.b klašu skolēni jau piedalījās šādās praktiskajās nodarbībās Dabaszinību skolā, kur apguva tēmu – spēks un berze. Lai izveidotu dažādus modeļus, zēni un meitenes līmēja, krāsoja, sēja un vēra auklas. Izgatavotie papīra modelīši apstiprināja principu, kā darbojas dažādi mehānismi, piemēram, lifts. Visi bērni strādāja teicami un izteica vēlēšanos apmeklēt arī nākošās nodarbības. Vēlāk nodarbību vadītāja pastāstīja par eksotiskiem augiem dabaszinību skolas siltumnīcā.

Arī turpmāk ceram, ka šādas nodarbības palīdzēs radīt mūsu skolēnu interesi un attīstīt viņu pētnieciskās prasmes dabaszinībās un citos mācību priekšmetos.

Paldies skolotājai Astrai Kurmei par nodarbību organizēšanu!Koncerta “Izdejosim savu prieku” apmeklējums

1. februārī Skolas internātā dzīvojošie skolēni devās uz Kultūras centru “Berģi”, kur apmeklēja deju koncertu “Izdejo savu prieku”. Koncertā piedalījās bērnu deju kolektīvi no Garkalnes un Ādažu novadiem. Deju koncertā varēja vērot gan tautisko deju, gan baleta un mūsdienu deju priekšnesumus.

Stokholmas ielas filiāles skolēniem visvairāk patika deja “Vēderiņš burkšķ”. Skolēniem tā bija pazīstama, jo arī paši pulciņa nodarbībās šo deju mācās, tāpēc tai veltīti vislielākie aplausi un ovācijas. Slāvu ielas filiāles skolēni atzina, ka viņiem visvairāk patikuši baleta priekšnesumi un meiteņu kuplās kleitas. Skolēni bija sajūsmā par emocijām bagāto vakaru.

Paldies skolotājam Andrim Saksam, kurš uzaicināja apmeklēt koncertu un Skolas šoferim Raitim, kurš skolēnus nogādāja uz koncertu un atpakaļ Skolā.Dalība LSO nacionālajās sacensībās Badmintonā 2018

2018. gada 1. februārī mūsu skolēni piedalījās Latvijas Speciālās olimpiādes Badmintona Nacionālajās sacensībās, kas norisinājās Salaspils Sporta namā. Sacensībās skolu pārstāvēja 5 skolēni - Santa Samanta, Kristaps D., Didzis, Sintija un Vitālijs.

Sevišķi vēlamies izcelt abas mūsu skolas meitenes, kuras sacensībās startēja ar ļoti labiem panākumiem, īpaši Santa Samanta, kura uzvarēja piecās vienspēlēs un ierindojoties labāko 6 dalībnieču skaitā.

Skolēni atgriežoties skolā turpina gatavoties nākamajām sacensībām -Boccia un Florbola turnīram.

Paldies sporta skolotājam Laurim Mikenam par skolēnu sagatavošanu sacensībām!Vecāku diena – profesija, karjera, darbs

26. janvārī Skolā notika vecāku diena, kuras galvenā tēma bija profesija, karjera, darbs.

Klašu audzinātāji aicināja vecākus dalīties savā pieredzē un pastāstīt skolēniem par savu profesiju un darbu. Vecāki bija atsaukušies aicinājumam un sagatavojuši fotoattēlus un prezentācijas par savu darbu un darba vietu, iepazīstinot klases ar saviem pienākumiem darbā. Aizrautīgi un interesanti diena pagāja klasēs, kur vecāki līdzi bija atnesuši darba piederumus un demonstrēja to praktisku pielietošanu, radot skolēnos lielāku interesi par konkrēto profesiju.

Skolēni, kopā ar vecākiem un skolotājiem, minēja mīklas, spēlēja spēles, veidoja plakātus, kolāžas par nākotnes profesiju. Jaunāko klašu skolēni mācījās stāstīt par savu vecāku profesijām, izmantojot vecāku un pedagogu sagatavotos attēlus. Vecāko klašu skolēni aktīvi iesaistījās sarunā ar vecākiem un pārrunāja, kādā profesijā paši vēlētos strādāt, kas tajā ir jāprot, jāzina un kādas zināšanas nepieciešams iegūt skolā.

Vecāku diena Skolā tika aizvadīta ar pozitīvām emocijām, iegūtas jaunas zināšanas un kopīgi pavadīts laiks sarunās ar vecākiem.

Paldies vecākiem, kuri bija gatavojušies, lai šī diena būtu saistoša, viegli saprotama un interesanta katram skolēnam!Ansambļa "Zvaigžņu dzirksts" koncerts

2018. gada 16. janvārī mūsu skolas Slāvu ielas filiālē viesojās dienas centra “Cerību tilts" ansamblis "Zvaigžņu dzirksts". Koncerts bija interesants un daudzveidīgs, jo ansambļa dalībnieki dziedāja gan individuāli, gan visi kopā, spēlējot dažādus mūzikas instrumentus. Īpaši aizraujoši skanēja puišu instrumentālā trio priekšnesums.

Ansamblī dzied vairāki mūsu skolas absolventi, kuri ar lielu prieku satika savus bijušos skolotājus. Koncerts izskanēja jaukā, pozitīvā gaisotnē, radot prieku mūsu skolas skolēniem un pedagogiem.

Paldies ansambļa vadītājiem Ievai Altrofai un Viesturam Samtam!Skolas kustību teātra un ansambļa viesizrāde PII “Mežaparks”

2018. gada janvārī mūsu skolas Stokholmas ielas filiāles filiāles Kustību teātra un vokālā ansambļa dalībnieki kopā ar saviem pedagogiem devās viesizrādē uz pirmsskolas izglītības iestādi “Mežaparks”, kur viņi mazajiem skatītājiem rādīja izrādi “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši”.

Kustību teātris mazos skatītājus priecēja ar muzikālo teātra uzvedumu, savukārt ansamblis skandēja dziesmas ziemas noskaņās.

Paldies iestudējuma režisorei, kustību teātra pulciņa vadītājai Inai Gruzdiņai un vokālā ansambļa vadītajam Andrim Nordem.Janvāris – 1991.gada Barikāžu atceres dienu mēnesis

Atzīmējot 1991. gada Barikāžu atceres dienas, 11. janvārī Slāvu ielas filiāles skolēni apmeklēja Barikāžu muzeju, kur vēstures skolotāja Inga Māra Kraukle vadīja muzejpedagoģisko nodarbību “Uz barikādēm”. Skolēniem tika dota iespēja iepazīties ar galvenajiem barikāžu laika notikumiem, aplūkot muzeja ekspozīciju un apmeklēt galvenās barikāžu vietas Vecrīgā.

Arī Stokholmas ielas filiāles internāta skolēni 23.janvārī devās caur Vecrīgas galvenajām barikāžu atceres vietām uz Kara muzeju. Gids Mārtiņš skolēnus iepazīstināja ar muzeju un tā ekspozīcijām. Skolēniem lielu prieku un interesi radīja darbošanās muzeja radošajā istabā. Tur viņi varēja celt no pufiem barikādes un cietoksni, izmēģināt spēkus dažādās aktivitātēs, piemēram, bumbiņas vilkšanu visaugstākajā punktā tikai ar virves palīdzību, karavīra apģērba pielaikošana. Skolēniem īpaši patika tautas varoņa Lāčplēša smilšu aplikācijas veidošana.

Paldies skolotājiem par Ingai Mārai Krauklei un Aleksandram Ivanovam par Barikāžu atceres dienu pasākumu organizēšanu!Skolas direktores Ziemassvētku pārsteigums “Namdaru darbnīcā” Skolas centīgākajiem skolēniem

2017. gada 18. decembrī Skolas centīgākajiem skolēniem bija Ziemassvētku pārsteigums - izzinoša ekskursija “Namdaru darbnīcā”, Garkalnes novadā.

Skolēniem bija iespēja gatavot no niedrēm un dzijas savus puzurus, ēvelēt no koka “eņģeļu matus”, izmēģināt spēkus Ziemassvētku rotaļās, piemēram, soļošanu uz koka kājām un trīsslēpi. Skolēniem Namdaru darbnīcā saimniece Aija novadīja izzinošu nodarbību par Latvijas kokiem, skolēni varēja tos aptaustīt un pasmaržot tos. Neizpalika Ziemassvētku smaržas tēja pie ugunskura ar pīrādziņiem. Visvairāk skolēnus priecēja lāpu gājiens pa mežu, rūķu atstātās piparkūkas un tikšanās ar Ziemassvētku vecīti. Katrs varēja ierunāt lentītē savu vēlēšanos un iekārt eglītē. “Namdaru darbnīcas” saimniece Aija arī izstāstīja Ziemassvētku stāstu, kur galveno varoņu lomās iejutās paši skolēni.

Visi skolēni bija priecīgi par jauko, pārsteigumiem piepildīto dienu.

Paldies Skolas direktorei par sagādāto pārsteigumu!“Zili brīnumi”

11. decembrī Rīgas 5. internātpamatskolas – attīstības centra Stokholmas ielas filiālē tika uzburta Ziemassvētku sajūta. Pateicoties Skolas atbalstītāju komandai, Skolas filiālē viesojās Izglītības un izklaides centrs “Zili brīnumi”.

Skolēniem bija iespēja eksperimentēt, izmantojot sauso ledu un šķidro slāpekli. Mākoņi, ziepju burbuļi, sasaldēti baloni, pašu gatavots saldējums, -200 grādos “cepti” maršmelou - tie bija eksperimenti, kuri iepriecināja skolēnus un pārsteidza skolotājus. Zālē valdīja sajūsma, prieks un pozitīvas emocijas.

Paldies Dainim, Ilonai, Mārtiņam un viņu atbalstītājiem par burvīgu emociju piepildīto pēcpusdienu.

Lai visiem pārsteigumiem un brīnumiem bagāts Ziemassvētku gaidīšanas laiks!Bērnu ar speciālām vajadzībām vizuāli plastiskās mākslas konkurss „Avīzes otrā elpa, mana pilsēta”

Rīgas 5.internātpamatskolā – attīstības centrā sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu arī šogad notika bērnu ar speciālām vajadzībām vizuāli plastiskās mākslas konkurss veltīts Latvijas valsts svētku simtgadei. Šī gada konkursa tēma bija ”Avīzes otrā elpa, mana pilsēta”. Vizuāli plastiskās mākslas darbi tika veidoti no avīzēm un žurnāliem. Lielākā daļa darbu bija veltīti savai pilsētai – Rīgai un priecēja ar savu oriģinalitāti. Konkursa darbus vērtēja neatkarīga žūrija, kurai bija ļoti grūti izvēlēties labākos, jo katrā darbā bija redzams radošums un centība.

Konkursa noslēguma pasākumā katra izglītības iestāde bija centusies sagatavot netradicionālu tērpa aksesuāru - cepuri, somiņu, rotas vai kādu citu aksesuāru, veidotu galvenokārt no avīzes. Šo mājas darbu skolēni demonstrēja Modes skatē, kas arī izvērsās par konkursa noslēguma pasākuma kulmināciju.

Dalībnieku apbalvošana notika 2017. gada 30. novembrī skolas Stokholmas ielas filiālē.

Diplomus un balvas saņēma visi konkursa dalībnieki, kā arī skolēni, kuri demonstrēja aksesuārus noslēguma pasākumā. Pateicības rakstus saņēma pedagogi, kuri bērnus sagatavoja konkursam un modes skatei.

Konkurss bija vērsts uz audzēkņu radošumu un prasmi apliecināt savu jaunradi un iztēli. Pasākumā valdīja pozitīva gaisotne, neviltotais prieks bērnu acīs nepazuda ne mirkli.

Paldies Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam par finansiālo atbalstu konkursa norisē!

Paldies skolu pedagogiem par skolēnu sagatavošanu konkursam un noslēguma pasākumam, kā arī pasākuma koordinātorei Lindai Cipkaitei un direktora vietniecei audzināšanas darbā Ilzei Lešinskai par pasākuma organizēšanu.Dzimšanas dienas balīte

2017. gada novembra mēneša pēdējās dienās skolas internātā Stokholmas ielā 24 un Slāvu ielā 19 svinēja lielo dzimšanas dienas ballīti, kurā tika sumināti jubilāri, kas dzimuši no jūlija līdz decembrim.

Jubilāriem par godu tika rīkotas skaistas svinības ar dažādām rotāļām, spēlēm, jautrām dziesmām, atrakcijām, kurās skolēni varēja parādīt savu veiklību, atjautību. Vakara noslēgumā visi sēdās pie skaisti klāta svinību galda uz svētku vakariņām. Neiztrūkstošs dzimšanas dienas pārsteigums bija svētku torte, ko katru gadu cep mūsu skolas skolēni, kuri apgūst pavāra palīga profesiju.

Pasākuma noslēgumā notika dejas kopā ar audzinātājiem, kurās skolēni izdejojās no sirds un guva daudz pozitīvas emocijas.

Paldies visiem skolotājiem par pasākuma rīkošanu!Skolas Stokholmas ielas filiālē labiekārtots sporta laukums

2017. gada 23. novembrī Rīgas 5. internātpamatskolas – attīstības centra Stokholmas ielas 24 filiālē tika atklāts sporta laukums. Sākumskolas skolēni ar nepacietību gaidīja sporta laukumu un jau visu rudeni bija vērojuši, kā tas tiek pārveidots.

Tagad sporta laukumu klāj sportošanai piemērots gumijas segums, kā arī laukuma malā ierīkots jauns basketbola grozs. Tagad skolēni varēs droši sportot arī pēc lietus un sniega, nebaidoties par dubļos sasmērētām drēbēm un apaviem.

Sporta laukuma atklāšanas pasākumā skolēni uzstājās ar dziesmu un deju, sportiska iesildīšanās bija visiem Skolas skolēniem, skolotājiem un viesiem, kā arī katrs varēja izmēģināt iemest bumbu jaunajā basketbola grozā. Prieks bija par tiem, kuriem šis metiens bija veiksmīgs. Tad sekoja futbola spēle, kurā piedalījās skolēni un viņu vecāki.

Īpašs paldies Skolas atbalstītājiem - biedrībai „Velku biedrība” un SIA “Sonora Export”, ar kuru finansiālo atbalstu tika īstenots skolēnu sapnis par sporta laukumu.Starptautiskais pavāru palīgu konkurss “Protu, varu, daru”

2. novembrī Rīgas 5. internātpamatskolā – attīstības centrā notika konkurss „Protu, varu, daru” profesionālās pamatizglītības programmas skolēniem, kuri apgūst pavāra palīga vai tai līdzīgu profesiju. Konkursā piedalījās skolēni no Rīgas, citām Latvijas pilsētām un Lietuvas, pavisam 11 skolu komandas, katrā komandā četri dalībnieki.

Konkursa norisē bija četras aktivitātes – dekorēšana, atbilstoši konkursa tematikai, kanapē maizīšu gatavošana, augļu plates gatavošana un galda noformēšana, vērtējot galda servēšanas prasmes. Komandas bija sagatavojušas arī mājas darbu – rudens salātu recepti un torti, kuras dekors - veltījums Latvijas valsts svētku simtgadei.

Pasākums bija īpaši krāšņs, jo katra komanda bija centusies arī pie sava vizuālā tērpa.

Paldies žūrijai – pavāriem Lienei Pētersonei, Ivo Babincevam, Kristīnei Strodei, kā arī visu skolu komandu pedagogiem par komandas sagatavošanu konkursam.Dalība foto izstādē – konkursā „Mani draugi”

2017. gada 19. oktobrī mūsu skolas skolēni piedalījās Rīgas un Rīgas plānošanas reģiona speciālo izglītības iestāžu audzēkņu foto izstādē – konkursā „Mani draugi ”, ko rīkoja Rīgas Valda Avotiņa pamatskola - attīstības centrs.

Konkursam iesūtītajās fotogrāfijas tika atspoguļota draudzība – “Dzīvnieku draugs”, “Dabas draugs”, pārnesta nozīme "Četrkājainais draugs" un "Spārnotie draugi".

Mūsu skolas 4 skolēni šajā konkursā ieguva godalgotas vietas: 1. vieta - Marikai L., 1. vieta - Linardam P., 2. vieta - Jānim K. un 3. vieta - Viktorijai L.

Paldies skolotājai Mudītei Ramutei par skolēnu sagatavošanu konkursam!Skola piedalās III pasaules diktāta latviešu valodā rakstīšanā

Sestdien, 7. oktobrī, plkst. 12.00 Latvijā un visā pasaulē vienlaikus trešo gadu pēc kārtas norisināsies pasaules diktāts latviešu valodā. Tekstu speciāli šim nolūkam ir radījis rakstnieks Nils Sakss. Diktāta rakstīšana klātienē notiks septiņās Latvijas pilsētās – Rīgā, Ventspilī, Liepājā, Valmierā, Daugavpilī, Jēkabpilī, Rēzeknē.

Diktāta rakstīšana mūsu skolā notika 4. oktobrī. Latviešu valodas skolotājas Maijas Krūze un Ingrīda Šteinberga speciāli šim notikumam bija sagatavojušas diktātu vieglajā valodā.

Iniciatīvas mērķis ir attīstīt latviešu valodas rakstītprasmi, audzināt cieņu pret dzimto valodu jau no bērnības, veidot ciešāku saikni ar ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem, saliedēt sabiedrību, kā arī aicināt cittautiešus labāk apgūt latviešu valodu.Sociālās mākslas projekts „Piešķir krāsas dzīvei”

„Labo darbu nedēļas” ietvaros „Palīdzēsim.LV” jaunieši, sadarbībā ar „Parks Inn by Radisson” viesnīcu tīklu un starptautiski atpasīstamu ielu mākslinieku Joel Bergner (Ņujorka) radoši apgleznoja Rīgas 5. internātpamatskolas- attīstības centra Stokholmas ielas filiāles nojumi Skolas pagalmā.

Spītējot sliktajiem laika apstākļiem, no 2.-7. oktobrim māklsinieks un aktīvākie brīvprātīgie realizēja savu radošo ieceri, veidojot oriģinālu sienas gleznojumu, balstoties uz latviešu kultūru un tradīcijām. Iespaidīgākā un greznākā ir sienas šķautne, kurā attēlota Laima, kura kopā ar Sprīdīti sauc aizbraukušos latviešus atpakaļ mājās.

Paldies „Palīdzēsim.LV” radošajai komandai, Joel Bergner un citiem atbalstītājiem, ka tieši Rīgas 5.internātpamatskolas – attīstības centra teritorija Mežaparkā tika izvēlēta par projekta norises vietu Rīgā.

Paldies Skolas profesionālās pamatizglītības programmas „Būvdarbi” audzēkņiem un skolotājam Mārcim Strodam, kuri veica sienas sagatavošanas darbus.Rudens svētki – Miķeldiena

Miķeļdiena, 29. septembris, ir rudens saulgrieži. Šajā dienā latvieši atzīmēja vasaras beigas, jo saule pagriežas uz ziemas pusi, atnesot tumšus vakarus un veļu laiku. Miķeļi ir arī ražas svētki.

Sagaidot šos latviešu gadskārtu svētkus, arī mūsu Skolā notika gadskārtējā rudens ražas izstāde.

Skolas Stokholmas ielas filiālē bija interesantas Rudens radošās darbnīcas, kurās piedalījās arī skolēni no Slāvu ielas filiāles. Peles pagrabā tika šķiroti dārzeņi. Krāsu darbnīcā tapa skaisti, krāsaini rudens zīmējumi. Vēl tika iets Miķeļu rotaļās un gatavoti rudens augļu kokteiļi.

Noslēgumā visiem dalībniekiem bija iespēja noskatīties leļļu teātra izrādi “Mēness taurenis”.

Lai Miķeļdienas krāsu un rotaļu prieks silda mūs visus līdz Mārtiņdienai!

Paldies skolēniem un skolotājiem par atsaucību!Maizes ceptuve "Lāči"

Septembra beigās mūsu skolas skolēni devās uz maizes ceptuvi "Lāči" , kur maizes cepšanai tiek izmantotas no seniem laikiem izkoptās meistaru zināšanas un prasmes.

Skolēni uzzināja un vēroja kā "Lāčos" mīklu raudzē īstās koka abrās, mīca ar rokām un rūpīgi veido katru maizes kukulīti. Profesionālās pamatizglītības kursu izglītojamajiem bija lieliska iespēja izbaudīt reālo darba vidi maiznieka un konditora profesijā, kura ir ļoti karsta, prasa lielu fizisko piepūli un izturību. Svarīgi bija izbaudīt komandas garu kopā cepot maizi, palīdzot savam skolasbiedram un rūpējoties, lai katrs maizes kukulītis būtu īpašs. Katrs skolēns no sirds un pašu rokām veidoja savu kukulīti ar savu raksta zīmi.

"Lāčos" patiešām dzīvo laimīgi kukulīši, kas tos ēd, top laimīgs! Visi skolēni bija laimīgi par sava darba rezultātu -maizes kukuli, kas no krāsns iznāca karsts, smaržīgs un bezgala gards.?Ekskursija uz Skrīveru pārtikas kombinātu

Viens ir dzirdēt un lasīt, taču pavisam kas cits - izbaudīt un pārliecināties pašam, kā top slavenās konfektes "Gotiņa" un leģendārā "Krējuma pagale" un kā tā garšo, tikko gatavota! Tāpēc mūsu skolas skolēnu grupa 20 kārumnieku sastāvā, devās uz Skrīveriem, lai piedalītos gardā un izzinošā ekskursijā uz vecāko joprojām darbojošos konfekšu "Gotiņa" fabriku visā Ziemeļeiropā - SKRĪVERU PĀRTIKAS KOMBINĀTU!

Skolēni un viņu skolotāji satina paši savu gotiņu, cienājās ar dažādu šķirņu gotiņas konektēm, kā arī baudīja krāsaino rudeni Skrīveru pusē.

Paldies skolotājām Dainai, Dacei, Mudītei, Zigrīdai un Maigai par izdomātajām aktivitātēm Skrīveros un šoferim Raitim par lielisko stūrēšanu!?Septembris – Dzejas dienu mēnesis

Mazs kaķīt's,

Mazs zaķīt's

Uz ceļa satikās

Un brīnījās...

Arī mūsu Skolā septembris bija mēnesis, kad svinējām Dzejas dienas. 12. septembrī Skolas Stokholmas ielas filiālē darbojās Dzejas dienu radošā darbnīca. Skolēni saņēma Skolas bibliotekāres Irēnas sagatavotos dzejolīšus, bet, ak vai, kas noticis? Papīrs vienos caurumos! Vārdi bija pazuduši ... Ko nu darīt?

Kopā darbojoties - zīmējot un rakstot, skolēni varēja atjaunot pazudušos vārdus un izlasīt dzejolīšus. Ļoti čakli darbojās pirmklasnieki! Radošo darbnīcu noslēgumā skolēni skatījās multfilmu "Kabata", kura uzņemta pēc O.Vācieša dzejoļa, kā arī tika dziedāta alfabēta dziesmu.

13. septembrī Slāvu ielas audzēkņi devās uz Dzejas dienu bibliotekāro stundu filiālbibliotēkā Rēzna. Bibliotekāre Sandra iepazīstināja ar dzejas dienu vēsturi, pastāstīja par dzejniekiem, iepazīstināja ar jaunākajām grāmatām. Noslēgumā klusumā un pārdomās tapa skolēni pašsacerēti dzejoļi.Sēņu izstādes apmeklējums Dabas muzejā

Kā ierasts ik rudeni, arī šogad, Latvijā sastopamo sēņu daudzveidību no 13. septembra līdz 17. septembrim varēja aplūkot Latvijas Dabas muzeja izstādē „Sēņu dienas 2017”.

Arī mūsu Skolas skolēni apmeklēja tradicionālo sēņu izstādi Dabas muzejā un uzzināja dažādus interesantus faktus par sēnēm, piemēram, ka Latvijā ir atrastas vairāk nekā 4 000 sēņu sugas, no tām vairāk nekā 200 sēņu sugas ir ēdamas, taču sēņotāju groziņos parasti nonāk tikai 20 līdz 30 dažādu sugu sēnes, bet daudzi „svētdienas” sēņotāji vāc tikai pašas populārākās no tām.

Izstādē skolēni varēja pārliecināties par sēņu daudzveidību un uzdot sev interesējošos jautājumus vadošajiem Latvijas mikologiem par uzturā lietojamajām sēnēm.„Olimpiskā diena 2017”

Atzīmējot Starptautiskās Olimpiskās komitejas dzimšanas dienu, arī Rīgas 5. internātpamatskolas –attīstības centra skolēni un skolotāji 2017. gada 22. septembrī piedalījās „Olimpiskajā dienā 2017”.

Abās Skolas filiālēs rīts sākās ar Olimpisko rīta vingrošanu, kuras mērķis bija dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizi veiktu rīta vingrošanu kā svarīgu ikdienas sastāvdaļu. Šī gada “Olimpiskās dienas 2017” devīze bija “Sporto svaigā gaisā!”, kuru, pateicoties labvēlīgajiem laika apstākļiem, varējām realizēt.

Pēc rīta vingrošanas sekoja sportiskās aktivitātes, popularizējot nezūdošās sporta vērtības – draudzību, cieņu un izcilību.

Paldies sporta skolotājiem L. Mikenam un J. Rinmanim par pasākuma organizēšanu!Uzstādītas šūpoles skolēniem, kuri pārvietojas ratiņkrēslos

2017. gada 30. augustā Rīgas 5. internātpamatskolā – attīstības centrā Slāvu ielas 19 filiālē atklātas šūpoles skolēniem ar kustību traucējumiem. Tādā veidā skolas vide kļuvusi vēl pieejamāka tiem skolēniem, kuriem ir pārvietošanās grūtības. Šajās šūpolēs skolēns atkarībā no savām spējām var šūpoties vai nu pats, vai arī izmantot apkārtējo palīdzību.

Laba vēlējumus un apsveikuma vārdus teica Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Izglītības pārvaldes Vispārējās izglītības skolu nodaļas galvenā speciāliste Ludmila Margeviča.

Svinīgajā šūpoļu atklāšanas brīdī piedalījās visa skolas saime un viesi, kuri mūzikas skolotājas Gunas Dūmas – Brūveres vadībā kopā ar skolēniem nodziedāja Raimonda Paula dziesmu „Šūpoles”. Pēc kopīgās dziesmas tika pārgriezta sarkanā lenta un pirmo reizi tika izmēģinātas šūpoles, par ko mūsu skolēns Raimonds jutās ļoti sajūsmināts!Skolas Dziesmu un deju svētki

Šī gada 30. maijā Rīgas 5. internātpamatskolas – attīstības centra Stokholmas ielas filiālē Mežaparkā notika Skolas Dziesmu un deju svētki. Pirmo reizi svētki tika svinēti 1997. gadā. Domājot par Skolas 45 gadu jubileju, Skolas tradīcijām un Latvijas 100 - gadi, sadziedāšanās un sadejošanās Skolas filiālē bija jauka mācību gada noslēguma tradīcija.

Šajā saulainajā dienā Mežaparkā pulcējās skolēni un pedagogi no visām Skolas filiālēm. Priecājāmies arī par vecākiem, kuri piedalījās un atbalstīja svētkus.

Svētku koncerts notika 3 daļās. Pirmajā daļā tika dziedātas tautā iemīļotas dziesmas, kā arī uzstājās viesi no 1. speciālās internātpamatskolas - attīstības centra, 4. speciālās internātpamatskolas un mūsu Skolas absolvents Roberts. Otrajā daļā visi klātesošie varēja vienoties kopīgās dejās, bet svētku noslēgumā uzstājās un par kopīgo sadziedāšanos un sadejošanos rūpējās dziedošais aktieris Jānis Paukštello.

Paldies svētku organizatoriem I. Lešinskai, G. Dūmai – Brūverei, A. Nordem un G. Bērziņai.

Uz tikšanos nākamajā mācību gadā!Zviedrijas vēstniecības pārstāvju vizīte skolā

2017. gada 24. maijā mūsu skolā viesojās Zviedrijas vēstniecības Konsulāro lietu un administrācijas vadītāja Karmela Guida (Carmel Guida), lai iepazītos ar Latvijas speciālās izglītības sistēmu un praktisko skolas pieredzi, nodrošinot izglītību skolēniem ar funkcionāliem traucējumiem.

Vizītes laikā K. Guida iepazinās ar skolēnu darbiem, skolotāji dalījās pieredzē par alternatīvās komunikācijas līdzekļu izmantošanu mācību un audzināšanas darbā, rehabilitācijas pakalpojumiem skolā un profesionālās pamatizglītības programmu nodrošināšanu. Skolas skolēni, mūzikas skolotājas G. Dūmas – Brūveres vadībā, sniedza īsu muzikālu sveicienu.

Tikšanās noslēgumā skolas administrācija ar K. Guidu vienojās par turpmāku sadarbību speciālās izglītības jautājumu jomā.Eksursija uz R. Blaumaņa memoriālo muzeju “Braki”

2017. gada 24. maijā 8. - 9. klašu un profesionālās pamatizglītības kursu skolēni devās ekskursijā, lai apskatītu rakstnieka R. Blaumaņa dzīves un darba vietu memoriālajā muzejā “Braki”. Ekskursiju skolēniem ar lielu aizrautību vadīja muzeja direktore A. Kuzmina. Mūsu skolēniem ļoti interesanti bija saimes istabā, pirtiņā, klētī un rijā, kur skolēni izmēģināja ar spriguļiem kult linus. Pēc muzeja apskatīšanas, tā pagalmā varēja staigāt ar “koka kājām” un visveiksmīgāk tas padevās Sintijai un Lāsmai. Tālāk skolēni devās pastaigā pa gājēju takām līdz zibens šķeltajam akmenim, fotografējās pie Velniņu stenda.

Ekskursijas laikā atklājās, ka skolotājas Astras bērnība ir pavadīta "Braku" tuvumā un par tuvāko apkārtni viņai ir daudz interesantu stāstu.

Atpakaļceļā, braucot cauri Vecpiebalgai, ekskursanti vēroja skaistās dabas ainavas, kuras vēlāk iemūžinās savos zīmējumos.

Paldies skolas šoferītim Raitim par stūrēšanu un skolotājām Astrai, Ingrīdai un Diānai par ekskursijas rīkošanu!Fonda “Nāc līdzās!” meža stādīšanas talka

15. maijā mūsu Skolas kustību teātra pulciņa dalībnieki ar pedagogiem I. Gruzdiņu un A. Nordi piedalījās fonda “Nāc līdzās!” organizētajā meža stādīšanas talkā, kas šajā gadā tika organizēta sadarbībā ar Zemgales mežsaimniecības ļaudīm.

Meža stādīšanas talkā kopā ar pārējiem talciniekiem no citām skolām un dienas centriem, tika iestādītas vairāk kā 3000 jaunās priedītes. Dalībnieki arī uzzināja dažādu interesantu informāciju par to, kā mežs dzīvo. Neiztrūkstošs pasākuma dalīnieks bija Cūkmens, un visiem bija jādod zvērests par nemēslošanu mežā. Pēc čakli padarītā darba īpaši gardas bija ugunskurā gatavotās pusdienas.

Visu dalībnieku acīs bija redzams prieks un gandarījums par padarīto darbu!Starptautiskais teātra festivāls Paņevežos

10. maijā mūsu Skolas Stokholmas ielas filiāles kustību teātra pulciņa “Ar smaidu” dalībnieki piedalījās XXI Starptautiskajā teātra festivālā (Lietuvā) bērniem ar īpašām vajadzībām „Širdis vilčiai plaka”, kuru organizē Paņevežu speciālās izglītības centrs „Šviesa”.

Šogad kustību teātra pulciņš uzstājās ar izrādi „Bitītes Maijas piedzīvojumi” un skatītāji to atzina par vienu no jaukākajiem muzikālajiem priekšnesumiem. Arī mūsu Skolas skolēni ar interesi vēroja citu dalībnieku uzstāšanos. Skolēni gan atzina, ka vislabāk paticis uzstāties pašiem, kaut arī tas ir bijis milzīgs pārdzīvojums uzstāties prožektoru gaismā uz teātra skatuves lielas auditorijas priekšā. Tā ir neizsakāma pieredze, pozitīvs un emocionāls pārdzīvojums, kuru atcerēties vēl ilgi pēc uzstāšanās.

Paldies teātra pulciņa skolotājai Inai Gruzdiņai par neizsīkstošo enerģiju, gatavojot skolēnus dalībai festivālā!„Tavs drošais ceļš” un „Sargā savas mantas”

9. maijā mūsu Skolas Stokholmas ielas filiālē viesojās policijas inspektors un Runcis Rūdis no Valsts policijas. Viesi stāstīja par drošību uz ielas, drošību saskarsmē ar svešiniekiem un kā pasargāt sevi ikdienas situācijās. Tika stāstīts par elektrodrošību, ugunsdrošību, kā izvairīties no svešiem un klaiņojošiem suņiem, kā pasargāt sevi pērkona laikā. Tika pārrunāti arī citi ar drošību saistīti jautājumi, kas īpaši aktuāli kļūst tuvojoties skolēnu vasaras brīvlaikam.

Skolēni aktīvi iesaistījās nodarbībā un atbildēja uz Runča Rūda jautājumiem, kā arī solījās ievērot Valsts policijas inspektora teikto.

Ievērosim drošību ikdienā un sargāsim sevi!Balts ir galdauts, baltas ir manas domas un darbi.

Balts uzaust rīts un jūrā viļņi ir balti.

Balti mati omītei un baltas ir ievas.

Ja viss ir tik balts, tad mana zeme var skaisti ziedēt!

Atsaucoties uz Latvijas valsts simtgades biroja aicinājumu 4. maijā turpināt Baltā galdauta svētku tradīciju par godu Latvijas valsts neatkarības atjaunošanai, arī mūsu Skolas visās filiālēs skolēni un skolotāji pulcējās pie viena kopīga svētku galda, svinot savas valsts pastāvēšanu un godinot tos, kuri palīdzējuši to radīt un nosargāt. Un, kā vienmēr svinīgos brīžos, tika dziedāta Skolas spēka dziesma „Pie Dieviņa gari galdi”, domātas baltas domas, lai mūsu zeme ziedēt var!Spodrības mēnesis Skolā

Aprīlis visā Latvijā jau tradicionāli ir Spodrības un Lielās talkas mēnesis. Šogad par vadmotīvu izvēlēts sauklis “Latvijai BŪT zaļai!” Arī mūsu Skolas skolēni aktīvi piedalījās Skolas un Skolas teritorijas sakopšanā. Klasēs tika slaucīti putekļi, apkopti un pārstādīti istabas augi, sakopta Skolas pagalma teritorija.

Aktīvākās klases piedalījās arī talkās ārpus Skolas. Slāvu ielas filiāles skolēni piedalījās teritorijas uzkopšanas darbos Rīgas un Salaspils Botāniskajos dārzos un Juglas dzīvnieku patversmē “Labās mājas”, Stokholmas ielas filiāles skolēni uzkopa teritoriju pie Mežaparka evanģēliski luteriskās baznīcas, bet Baltāsbaznīcas ielas filiālē notika izglītojošs pasākums “Dzīvosim zaļi”.

Rūpēsimies arī ikdienā, lai vide ap mums ir sakopta, tīra un zaļa!Vecāku diena Skolā

28. aprīlī mūsu Skolas filiālēs notika vecāku diena. Vecākiem bija iespēja piedalīties mācību stundā un kopā ar savu bērnu zīmēt, mācīties matemātiku, atkārtot pasaules valstis un parādīt tās kartē, cept cepumus un, kopīgi uzklājot tējas galdu, ar skolotāju un pārējo klasesbiedru vecākiem pārrunāt skolēnu panākumus Skolā un mājās.

Lai veicinātu vecāku un bērnu savstarpējās attiecības ģimenē, vecāki tika aicināti noklausīties klīniskā psihologa Mika Valtera lekciju "Sapratnes un sadarbības veidošana starp bērnu un vecāku". Lekcijas laikā vecāki uzzināja, kā veidot pozitīvas attiecības ar bērnu, kas jāievēro ikdienā, lai starp bērnu un vecākiem valdītu sapratne, kā attīstīt disciplīnu ģimenē, cik svarīgi ir vecākiem iemācīt bērnam vērtības, kas regulē bērna uzvedību.

Pēc lekcijas vecāki lektoram M. Valteram uzdeva jautājumus un kopā mēģināja rast risinājumu izvirzītajai problēmai.

Paldies lektoram Mikam Valteram par lekciju un pozitīvo noskaņu lekcijas laikā.Vizuālās mākslas konkurss „Burvju zīmulītis”

2017. gada 19. aprīlī mūsu Skolas skolēni piedalījās vizuālās mākslas konkursā „Burvju zīmulītis” Ziemeļvidzemes internātpamatskolā.

Katrs dalībnieks vizualizēja savus novērojumus dabā, lai attēlotu tēmu “Mežs dažādos gadalaikos”. Pēc labi paveikta darba bija tikšanās ar rakstnieku Viktoru Kalniņu, apbalvošana un diskotēka.

Prieks par visiem konkursa dalībniekiem! Viktorija O. un Diāna P. ieguva 1. vietu savā vecuma grupā, Viktorijai S. - 2. vieta, bet pirmklasniekam Rafaēlam – pateicība.

Paldies skolotājām D. Rekei un L. Cipkaitei par skolēnu sagatavošanu konkursam!Lieldienās šūpoties,

Lieldienās priecāties

Par pirmiem ziediņiem

Par raibām oliņām.

Visās mūsu Skolas filiālēs 18. aprīlī notika Lieldienu pasākumi. Skolēni piedalījās dažādās rotaļās un aktivitātēs.

Baltāsbaznīcas ielas filiālē vislielāko prieku un jautrību sagādāja Lieldienu olu groziņa meklēšana. Kad visas klases savus paslēptos groziņus bija atradušas, skolēni varēja sacensties olu ripināšanā un olu nešanas stafetē. Liels gandarījums bija par skolēnu kopīgi izgreznoto Lielo Lieldienu olu, kurai katrs bija devis savu svētku olas zīmējumu.

Stokholmas ielas filiāles skolēni Skolas pagalmā sacentās olu ripināšanā un veiklības stafetēs, kā arī gāja Lieldienu rotaļās, sveicot saulīti un pavasara atnākšanu.

Skolas Slāvu ielas filiālē Lieldienas tika atzīmētas sportiskā un dejiskā noskaņā. Skolēni izdejoja un izspēlēja latviešu tautas rotaļas un dejas. Skolēnu padome bija sagatavojusi sportiskās Lieldienu Zaķu stafetes. Pasākuma noslēgumā notika tradicionālā olu ripināšana, jo mājturības un tehnoloģiju stundā skolēni kopā ar skolotāju D. Fuksu bija izgatavojuši olu ripināmo reni. Skolēni šo aktivitāti atzina kā interesantāko un jautrāko.

Paldies Skolas skolotājiem, kuri piedalījās pasākuma organizēšanā un Skolas skolēnu padomei!Atklātais izteiksmīgās skatuves runas konkurss „Mana valoda”

2017. gada 13. aprīlī mūsu skolas skolēni piedalījās atklātajā izteiksmīgās skatuves runas konkursā “Mana valoda”, kas notika Rīgas 1. speciālajā internātpamatskolā – attīstības centrā. Konkursu atklāja visiem zināmi pasaku tēli Pifs, Herkuless, Krustmāte Agate un Pele Rozālija, kuri pēc konkursa aicināja dalībniekus uz foto sesiju un svētku kliņģeri.

Priecājamies par mūsu skolas skolēniem, kuri ar labiem panākumiem pārstāvēja skolu konkursā. Oskars Kristiāns ar dzejoli „Spogulis” un Santa Samanta ar dzejoli „Bet, ja tu vēlies zināt” ieguva 1. vietu savā grupā, Marika deklamējot dzejoli „Brūtgāns” ieguva 3. vietu, bet Kristiāna ieguva atzinību.

Skolēnus konkursam sagatavoja skolotājas Mudīte Ramute, Anda Strazdiņa un Ingrīda Šteinberga.Rīgas un Rīgas plānošanas reģiona speciālo izglītības iestāžu audzēkņu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas izstāde – konkurss „Krāsainās domas 2017”

2017. gada aprīlī mūsu skolas skolēni piedalījās Rīgas un Rīgas plānošanas reģiona speciālo izglītības iestāžu audzēkņu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas izstādē – konkursā „Krāsainās domas 2017”

Konkursa dalībnieki savās dažādajās kompozīcijās radoši risināja tēmu „Dārzs no aprīļa līdz aprīlim”, kuras ietvaros vizualizēja savas fantāzijas.

Vizuālajā mākslā Sandim E. - 2. vieta, Diānai P. – 3. vieta, Robertam Kristoferam D. - 3. vieta, savukārt Atzinības rakstu saņēma - Viktorija O., Viktorija S., Oskars V. un Marsels P.

Vizuāli plastiskajā mākslā Lienei L. - 3. vieta, viņa savu darbu bija veidojusi no pērlītēm.

Paldies skolotājām D. Rekei, L. Cipkaitei, A. Voselei, D. Frīdenbergai un A. Kalniņai par skolēnu sagatavošanu konkursam!Putnu dienas

Aprīlī Latvijā ik gadu notiek tradicionālās pavasara Putnu dienas. Arī mūsu Skolas skolēni pavasarī gaida atgriežamies gājputnus.

Iestājoties pavasarim, skolēni par putniem dzied dziesmas, zīmē tos, lasa stāstus un veido putnus no dažādiem materiāliem. Skolēni arī vēro putnus Skolas pagalmā un Mežaparka teritorijā. Šajā pavasarī daži krāšņi un neredzēti putni salidojuši arī Skolas pagalmā. Tie priecē skolēnus un viņu vecākus, skolotājus un garāmgājējus.

Kopā ar Skolas atbalstītāju Mārtiņu izgatavoti putnu būrīši, kuros jau manāma jauno iemītnieku rosīšanās.XXI Integratīvās mākslas festivāla reģionālās atlases koncerti Kuldīgā un Valmierā

Rīgas 5. internātpamatskolas-attīstības centra skolēni katru gadu piedalās Integratīvās mākslas festivāla „Nāc līdzās!” atlases festivālos. Šogad atlases festivāli notika Kuldīgā un Valmierā.

Ceļā uz Latvijas valsts 100 gadu jubileju, festivāls “Nāc līdzās!” koncerta priekšnesumiem bija izvēlējies īpašus nosacījumus - tajos jābūt sasaistei ar kādu latviešu tautas pasaku, tautas dziesmām vai latviešu autora literāro darbu.

Kurzemes reģiona atlases festivālā piedalījās Slāvu ielas filiāles divi dueti: Sandis un Edijs ar dziesmu „Dziesmiņa” un Viktorija un Diāna ar dziesmu „Satin savu valodiņu”. Vidzemes reģiona atlases skatē Stokholmas ielas filiāles kustību teātra pulciņš „Ar smaidu” uzstājās ar muzikālu uzvedumu “Vīle vaļā”, bet solists Tomass dziedāja „Vardulēna gammu”.

Liels bija skolēnu un skolotāju prieks uzzinot, ka reģionālajos atlases festivālos kustību teātra muzikālais uzvedums “Vīle vaļā” ir starp labākajiem priekšnesumiem, bet Sanda un Edija priekšnesums izpelnījies žūrijas atzinību par skatuvisko kultūru un izteiksmīgo dziedājumu un šie priekšnesumi tiek izvirzīti „Nāc līdzās!” Lielkoncertam Rīgā 11. aprīlī Rīgas Stradiņa universitātes aulā.

Laipni aicinām visus apmeklēt un atbalstīt mūsu skolas pārstāvjus “Nāc līdzās!” Lielkoncertā.

Paldies pedagogiem Gunai Dūmai-Brūverei, Inai Gruzdiņai un Andrim Nordem par skolēnu sagatavošanu XXI Integratīvās mākslas festivālam!Starptautiskais vokālās mūzikas konkurss “Balsis 2017”

Ar spilgtām emocijām un krāšņiem priekšnesumiem 2017. gada 29. martā Rīgas 5. internātpamatskolā – attīstības centrā jau sesto pavasari pēc kārtas ieskandināja Starptautiskais vokālās mūzikas konkurss “Balsis 2017”. Konkursa dalībnieki plaši bija pārstāvēti no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas.

Konkursa žūrijas komisijā bija Nacionālā teātra aktieris Ainārs Ančevskis, horeogrāfe Liene Stepena, dziesminieks Ēriks Loks un skolēnu ar funkcionāliem traucējumiem specifikas pārzinātājs Ilmārs Visvaldis Kalniņš.

Konkursa koncerta ieskaņā visus konkura dalībniekus sveica mūsu skolas Baltbaznīcas filiāles orķestris ar Volfganga Amadeja Mocarta “3. simfonija bērniem”. Konkursa koncertu veidoja 19 priekšnesumi, kuru dalībnieki bija no Rīgas 4. speciālās internātpamatskolas, Rīgas 3. speciālās pamatskolas, Valda Avotiņa pamatskolas – attīstības centra, Strazdumuižas internātvidusskolas – attīstības centra vājredzīgiem un neredzīgiem bērniem, Rīgas internātvidusskolas bērniem ar dzirdes traucējumiem, Mores pamatskolas (Siguldas novads), Mārupes pamatskolas (Mārupes novads), kā arī no Paņevežu speciālās izglītības centrs „Šviesa” (Lietuva) un Tartu Herbert Masingu Kool (Igaunija).

Kamēr žūrija pēc skolēnu priekšnesumiem apspriedās, dziesminieks Ē. Loks sniedza sirsnīgu un pavasarīgu koncertu. A. Ančevskis vērtēja aktierisko sniegumu un deva ieteikumus nākamajiem priekšnesumiem, L. Stepena vērtēja kustības un skatuves tēlu, bet I.V. Kalniņš izvērtēja katra dalībnieka spējas un īpašos talantus.

Pateicoties skolotāju profesionalitātei, konkursa dalībnieki ar dažādiem funkcionāliem traucējumiem tika iedrošināti noticēt savai varēšanai dziedāt un sasniegt labus rezultātus. Visi pedagogi bija vienisprātis, ka strādājot pie skolēnu talantu un māksliniecisko iespēju attīstīšanas un popularizēšanas plašākai publikai, tiek domāts gan par šo skolēnu spēju apzināšanos un vēlmi pašizpausties, gan par māksliniecisko un estētisko devumu sabiedrībai kopumā, par skolēnu integrēšanos sabiedrībā.

Paldies visiem pedagogiem un vecākiem par skolēnu un savu bērnu sagatavošanu konkursam! Uz tikšanos, 2018. gada pavasarī!Dalība Rīgas atklātā informātikas konkursā

2017. gada 23. martā mūsu skolas 6 skolēni - Santa Samanta, Jānis K., Normunds Z., Marika L., Lauris Z. un Dmitrijs R. piedalījās Rīgas atklātajā informātikas konkursā, kuru rīkoja Rīgas 1. speciālā internātpamatskola - attīstības centrs.

Lepojamies ar godalgotajām vietām, ko ieguva mūsu skolēni:

Normundam Z. 1. vieta ātrrakstīšanā konkursā 7.-9.C klašu grupā, kā arī 3. vieta kopvērtējumā 7.-9.C klašu grupā.

Marikai L. 2. vieta ātrrakstīšanā 7.-9.C klašu grupā, kā arī 2. vieta kopvērtējumā 7.-9.C klašu grupā.

Santai Samantai 2. vieta kopvērtējumā arodklašu grupā.

Paldies skolotājai Mudītei Ramutei par skolēnu sagatavošanu Rīgas atklātajam informātikas konkursam!Mūzikas festivālu "Laulaluke 2017" Tartu, Igaunijā

2017. gada 1. martā mūsu skolas skolēni piedalījās Mūzikas festivālā "Laulaluke 2017" Tartu, Igaunijā. Skolas dziedātāji priecēja igauņu skolēnus un viņu pedagogus ar skanīgām un atraktīvi izpildītajām dziesmām, kuras tika sveiktas ar ovācijām un aplausiem. Šī bija pirmā skolu sadraudzības vizīte Igaunijā, Tartu Herbert Massingu skolā, kas skolēniem un viņu pedagogiem deva lielisku iespēju iepazīt igauņu kultūru, tradīcijas un dziedātprasmi. Pēc pasākuma skolas administrācijas pārstāvji mūs iepazīstināja ar savu skolu, tās ikdienu un tradīcijām.

Tartu Herbert Massingu skolas pārstāvis iepazīstināja arī ar Tartu ievērojamākajām vietām un apskates objektiem. Tā bija skaista un interesanta ekskursija pa Tartu vecpilsētu. Skolēniem visvairāk patika senās katedrāles drupas un interesantie mākslas objekti (sienu gleznojumi). Tartu Herbert Massingu skola ir jauns Rīgas 5. internātpamatskolas - attīstības centra sadarbības partneris izglītības jomā. Gaidīsim Igaunijas skolas pārstāvjus mūsu skolā 29. martā Starptautiskajā vokālās mūzikas konkursā "Balsis".

Paldies mūzikas skolotājiem Gunai un Andrim par skolēnu sagatavošanu mūzikas festivālam!Pasaulē atzītu speciālistu meistarklase skolas Atbalsta komandai un pedagogiem par skolēnu spēju novērtēšanu, skolas ikdienas aktivitāšu pielāgošanu skolēniem ar autismu un uzvedības grūtībām.

2017. gada 20. februārī Rīgas 5. internātpamatskolā – attīstības centrā darba vizītē ieradās Nīderlandes biopsiholoģe, terapeite, pedagoģe, lektore un vairāku izdevumu autore Martine France Delfos. Kopā ar Delfosas kundzi ieradās profesionāla atbalsta komanda divu cilvēku sastāvā. Martines Delfosas vadībā tika strādāts pie mūsu skolas Atbalsta komandas padziļinātas izpratnes veidošanas par skolēnu spēju novērtēšanu, skolas ikdienas aktivitāšu pielāgošanu skolēniem ar autismu un izteiktām uzvedības grūtībām.

Caur netradicionālu un reālistisku skatījumu uz patieso situāciju skolā, meistarklasē tika rastas atbildes un ieteiktas praktiskas idejas konkrētu situāciju risināšanā. Atbalsta komandai, caur lielo Martines Delfosas darba pieredzes prizmu, tika dotas ievirzes dažādu aktuālu jautājumu plānveida risināšanā. Meistarklases laikā tika sastādīta īpaša shēma individuālo mācību un uzvedības plānu izveidošanai atsevišķiem skolas skolēniem. Šī profesionāļu – praktiķu meistarklase bija ļoti vērtīga, jo deva konkrētas idejas noteiktām situācijām. Iegūtā pieredze jau tiek aprobēta un ieviesta skolas ikdienas darbā.

Paldies skolas izglītības metodiķēm Zanei Kronbergai, Ieviņai Vanagai un direktores vietniecei Madarai Ančerevičai par pieredzes vizītes plānošanu un organizēšanu!Bērni un jaunieši apmeklē operas izrādi “Putnu opera”

2017. gada 19. februārī mūsu skolas 16 skolēni apmeklēja operas izrādi „Putnu opera” Latvijas Nacionālajā operas un baleta teātrī.

Lai apmeklētu šo izrādi bija jāveic daži priekšdarbi: savlaicīgi jānopērk biļetes, jāinformē vecāki par izrādi, jāiepazīstina ar operas sižetu, jāsagatavo svētku drēbes.

Vairāki skolēni teātrī bija pirmo reizi, tāpēc jo liels bija gaidīšanas prieks, kā arī neliels satraukums, kā viss norisināsies. Par pozitīvām izjūtām un neaizmirstamu piedzīvojumu liecina, lūk, dažas skolēnu pārdomas pēc izrādes: “Man patika mūzika un ļoti interesantais cilvēks ar garajām kājām”. (Juris, 11 gadi) “Patika viss-tēlotāji un mūzika “. (Sintija, 16 gadi) „Ja būtu iespēja, vēlētos redzēt vēl kādu izrādi!”. (Linards, 18 gadi) “Izrāde bija tik īsa? Varēja izrāde iet mazliet ilgāk.” (Edijs, 13 gadi)

“Putnu opera” ir pierādījums tam, cik nepieciešamas ir bērniem adresētās izrādes, kas audzina un sagatavo nākamos operas skatītājus un klausītājus.

Paldies direktorei Ilutai Vilnītei par jauko ieteikumu un iniciatīvu apmeklēt šo pasākumu un skolotājai Gunai Dūmai-Brūverei par tā noorganizēšanu!Dalība seminārā "Kā tikt galā ar problēmizraisošu uzvedību?"

2017. gada 17. februārī un 18. februārī Kara muzejā, vairākiem skolas pedagogiem bija iespēja piedalīties dāņu izcelsmes Ziemeļvalstīs praktizējošā klīniskā psihologa Bū Hejlskova-Elvēna (Bo Hejlskov Elvén) seminārā par to, kā pozitīvi ietekmēt cilvēkus, kuriem ir autisms, uzvedības un/vai citi funkcionālie traucējumi, problēmizraisošās situācijās. Speciālists sniedza padomus, kā praktiski rīkoties, kā šādos brīžos saglabāt mieru.

Savukārt, semināra kafijas pauzē, semināra dalībniekus (400 cilvēki) apkalpoja mūsu skolas skolēni, kuri mācās profesionālajā pamatizglītības programmā Ēdināšanas pakalpojumi. Tā viņiem bija lieliska iespēja pilnveidot savas profesionālās prasmes un iemaņas viesu apkalpošanā!

Īpašs paldies skolotājai Ivetai Vācietei par uzdrīkstēšanos un skolēnu sagatavošanu šim pasākumam!Projektu mēnesis 2017

Februāra mēnesī Skolā ceturtdienas bija projektu dienas, kurās tika pārrunāta uzvedība skolā, mājās un sabiedrībā. Tika aktualizēti uzvedības noteikumi klasē, skolā, sasvtarpējās komunikācijas nozīme dažādās dzīves situācijās, lasītas latviešu tautas pasakas un spēlētas spēles, ievērojot noteikumus un mācoties pieņemt uzvarētāja un zaudētāja lomas.

Projekta mēneša noslēgumā katrā Skolas filiālē skolēni kopā ar skolotājiem prezentēja paveikto. Klases iepazīstināja ar saviem izveidotajiem klases un Skolas iekšējās kārtības noteikumiem, katram noteikumam pievienojot īsu instrukciju un attēlu. Plakātos tika apkopoti pareizas uzvedības un rīcības modeļi dažādās dzīves situācijās. Tika rādītās ludziņas, kuras lika aizdomāties par labajiem darbiem un vārdiem, kuri palīdz iegūt draugus.

Projekta mēneša ietvaros skolēni mācījās pieklājīgi uzvesties arī ārpus Skolas. Apmeklēja sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumus, muzejus, mācījās lietot sabiedrisko transportu un saudzēt dabu.

Projektu nedēļā tapušie darbi atraduši mājvietu klasēs, skolas stendos un bibliotekā.

img src="img/pasakumi/projekti2017-5.jpg" width = "300">

Izglītojoša nodarbība par ugunsdrošību

Februārī pie visiem skolas skolēniem ar izglītojošu nodarbību viesojās zilonītis - ugunsdzēsējs Baltiņš, kurš atraktīvi stāstīja, kā pareizi rīkoties dažādās ugunsbīstamās situācijās un kā nepieļaut to rašanos. Skolēni ar interesi iesaistījās rotaļās un spēlēs par uguni, atbildēja uz Baltiņa uzdotajiem jautājumiem. Vecāko klašu skolēni dalījās savā pieredzē un uzdeva savus jautājumus. Zilonītis Baltiņš aicināja bērnus atgādināt saviem vecākiem pārrunāt ugunsdrošības jautājumus, lai izvairītos no ugunsbīstamām situācijām ģimenē.

Paldies zilonītim Baltiņam no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta!Izteiksmīgās runas konkurss "Valodiņa – 2017" Lažas speciālajā internātpamatskolā

Jau trešo reizi mūsu skolas skolēni piedalījās izteiksmīgās runas konkursā „Valodiņa – 2017”, kas notika Aizputes novada Lažas speciālajā internātpamatskolā. Konkursā piedalījās 78 dalībnieki no 26 Latvijas vispārizglītojošām un speciālajām skolām.

Mūsu skolu pārstāvēja Marika ar Ievas Samauskas dzejoli „Brūtgāns”, Kristiāna ar Ievas Samauskas dzejoli „Draugi” un Santa ar Ārijas Elksnes dzejoli „Bet, ja tu vēlies zināt”. Meitenes izteiksmīgās runas konkursam sagatavoja skolotājas Mudīte Ramute un Ingrīda Šteinberga.

Konkursa dalībniekus iepriecināja un uzmundrināja skolas mūzikas ansamblis, kur kopā ar skolas pedagogiem uzstājās žūrijas locekļi, kuru vidū bija arī populārais dziedātājs Ivo Fomins.

Piedalīšanās dzejas konkursā palīdz skolēniem attīstīt valodu, apgūt sadarbības prasmes, uzvedības kultūru un integrēties sabiedrībā.Pateicības pēcpusdiena Skolas atbalstītājiem

Rīgas 5. internātpamatskola – attīstības centrs var lepoties ar ilggadējiem Skolas atbalstītājiem, kuri dāvā prieku, atbalstot un palīdzot tikt pie kāda sapņa, kas uzlabo skolas vidi un attīsta skolēnu spējas.

Skola ik gadu saka „Paldies” lielākajiem atbalstītājiem, aicinot viņus uz pēcpusdienu, kurā Skolas skolēni dāvina koncertu, profesionālās pamatizglītības programmas „Ēdināšanas pakalpojumi” grupas audzēkņi iepriecina ar pašceptu torti. Šoreiz topošie pavāru palīgi arī piedalījās viesu apkalpošanā.

Paldies visiem Skolas atbalstītājiem un ceram uz sadarbību arī turpmāk!Dalība florbola sacensībās

Šī gada 7. februārī Rīgas Sanatorijas internātpamatskolā notika florbola sacensības, kurās mūsu skolu pārstāvēja 2 komandas - Kristaps B. , Santa Samanta S., Dmitrijs R., Jānis K., Kaspars B., Vika O., Martiņš A., Artūrs B.

Sacensībās 7 spēles bija 5. klašu skolēnu komandai, bet 10 spēles lielo klašu skolēniem. Mūsu skolas lielo klašu komanda iekļuva pusfinālā un ieguva 4. vietu.

Skolas žurnāliste – Skolēnu padomes pārstāve Santa Samanta S.Dalība Starptautiskajās sporta spēlēs „I want to win” Lietuvā, Paņevežos

Jau deviņpadsmito gadu Paņevežu speciālās izglītības cents „Šviesa” organizē Starptautiskas sacensības bērniem ar garīgās attīstības traucējumiem „I want to win”.

Arī šī gada 8. februārī Rīgas 5. internātpamatskolas – attīstības centra Stokholmas ielas filiāles un Slāvu ielas filiāles komanda piedalījās šajās sacensībās. Stafetes bija interesantas un visi aizrautīgi pildīja dotos uzdevumus.

Lai arī uzvarētāji šajās sacensībās ir visi, lepojamies ar mūsu komandas sasniegumiem, jo tika iegūta galvenā balva – ceļojošais kauss.Dalība badmintona sacensībās

Šī gada 19. janvārī Salaspils sporta namā Latvijas Speciālās Olimpiādes (LSO) notika Nacionālās Sacensības Badmintonā.

Skolas komandu badminton sacensībās pārstāvēja 5 skolēni: Kristiāna D., Kristaps B., Santa Samanta S., Dimitrijs R. un Didzis I.

Uz sacensībām pirmo reizi līdzi devās arī mūsu skolas fotogrāfs, skolēnu pašpārvaldes māsklinieciskais noformētājs - Jānis K.

Sacensību laikā tika izspēlētas 200 spēles 3 grupās, no kurām visaugstākie rezultāti bija Dimitrijam R. un Santai Samantai S.

Pēc sacensībām priecīgi atgriezāmies skolā, lai turpinātu gatavoties uz nākamajām sacensībām - apvienoto futbolu, kas notiks 31. janvarī.

Paldies Santai Samantai S. par raksta tapšanu un Jānim K. par fotosesijas sagatvošanu mājas lapai!Sniega diena Skolas Mežaparka filiālē

Janvāra mēnesī Skolas Mežaparka filālē skolēni gatavoja radošos darbus ar nosaukumu "Sniedziņš krīt".

Lielākā daļa skolēnu bija savos darbos attēlojuši sniegavīrus.

19. janvārī Skolas pagalmā notika sniegavīru celšanas konkurss.

Visas klases kopā ar saviem skolotājiem piedalījās konkursā.

Pateicoties piemērotiem laika apstākļiem, veidotie sniegavīri iepriecināja gan skolēnus un viņu vecākus, gan skolotājus un Mežaparka iedzīvotājus.Grāmatas “Gatavosim kopā!” atklāšanas svētki

2017. gada 18. janvārī mūsu skolā tika prezentēta mūsu skolotāju Laimas Zommeres un Ievas Finkas izdotā pavārgrāmata vieglajā valodā “Gatavosim kopā!”. Skolā - grāmatas atklāšanas svētkos viesojās RD izglītības, kultūras un sporta departamenta Vispārējās izglītības nodaļas vadītāja Anita Pēterkopa un galvenā speciāliste - eksperte Ludmila Margēviča, kā arī Izglītības atbalsta nodaļas galvenā speciāliste – eksperte Vita Ukase. Ar savu klatbūtni mūs pagodināja Velku biedrības sirds un dvēsele Liāna Velka, kā arī izdevniecības RaKa pārstāve Rudīte Kravale.

Pēc svinīgās daļas viesi tika laipni aicināti uz skolas mācību virtuvi, lai vērotu kā skolēni strādā ar jauno grāmatu. Skolēni pedagogu vadībā gatavoja garšīgās sēklu maizītes, stingri ievērojot “soli pa solim” principu, kas arī ir viens no galvenajiem grāmatas principiem. Tajā ievietotas 18 foto receptes, kas papildinātas ar tekstu vieglajā valodā. Svarīga ir skolēna apziņa “Es varu”, “Man izdevās”. Tāpēc grāmata veidota tā, lai lietotājs ar to varētu strādāt pēc iespējas patstāvīgāk.

Nobeigumā skolēni priecājās par rezultātu un bija gandarīti, ka kraukšķīgos gardumus var baudīt ne tikai paši, bet arī pacienāt draugus un skolas viesus.

Lepojamies ar mūsu skolotāju Laimas un Ievas sasniegumiem!Sniega diena Baltāsbaznīcas ielas filiālē

13. janvārī skolas filiālē Baltāsbaznīcas ielā tika atzīmēta Pasaules sniega diena.

Laiks Pasaules sniega dienas atzīmēšanai bija izdevies ļoti piemērots - varēja pikoties un celt sniegavīrus, kā arī izmēģināt arī hokeja elementus.

Vislielāko prieku skolēniem sagādāja jautrās stafetes un sasildīšanās ar karsto dzērienu un kārumiem.Dalība Rīgas bērnu un jauniešu vizuālās, vizuāli plastiskās mākslas konkursā "Ziemas sapnis"

2016. gada decembrī mūsu skolas Slāvu ielas un Stokholmas ielas filiāļu skolēni piedalījās Rīgas bērnu un jauniešu vizuālās, vizuāli plastiskās mākslas konkursā un labdarības akcijā "Ziemas sapnis". Konkursa dalībnieki savās kompozīcijās attēloja kokus, augus, putnus, dzīvniekus un egles.

Vizuālajā mākslā 1. vieta Sandim E. un Armandam B.

Atzinības saņēma Diāna P. un Māra Anna Š.

Vizuāli plastiskajā mākslā atzinība par kolektīvo darbu "Reiz mežā dzima eglīte". Darbs tika veidots no interesantiem dabas materiāliem.

Paldies skolotājām Diānai Rekei, Lilitai Znotiņai, Lindai Cipkaitei un Anitai Voselei par skolēnu sagatavošanu konkursam!Ziemassvētki Rūķu namiņā

2016. gada 16. decembrī skolas Mežaparka filiālē viesojās visīstākais Ziemassvētku vecītis. Lai apliecinātu, ka visu gadu esam labi uzvedušies un pelnījuši dāvanas, mazie rūķi bija saposušies un sagatavojuši dziesmas, dejas un teātra uzvedumu. Piedalījās katrs bērns, jo mūsu skolas vērtības un tradīcija ir, ka svētkos neviens nepaliek malā.

Arī skolēnu vecāki, brāļi un māsas bija mīļi gaidīti. Paldies katram, kurš ir pielicis lielās un mazās rokas svētku gatavošanā.Ziemassvētku ieskaņa Sarkandaugavas bērnu bibliotekā

Šī gada 15. decembrī mūsu skolas bērni ciemojās Sarkandaugavas bērnu bibliotēkā, kur Ziemassvētkiem gatavoties palīdzēja Lapsa un Gailis. Mazie svētku gaidītāji glazēja piparkūkas, veidoja paši savas eglītes, gāja rotaļās. Ar dejām bērnus iepriecināja bērnu un jauniešu centra “Laimīte” dejotāji. Paldies par mīļu uzņemšanu!Sadarbība ar Rīgas Stila un Modes profesionālo vidusskolu

2016. gada 13. decembrī Rīgas 5. internātpamatskolā-attīstības centrā viesojās pedagogi un audzēkņi no Rīgas Stila un Modes profesionālās vidusskolas. Topošie frizieri ļāva mūsu skolēniem iejusties friziera salona atmosfērā. Skolēniem bija iespēja apgriezt un ieveidot matus, lai sapostos Ziemassvētku pasākumiem.

Ar Rīgas Stila un Modes profesionālo vidusskolu mūsu skolai ir ilgstoša sadarbība skolēnu karjeras prasmju pilnveidošanā, centralizēto profesionālās kvalifikācijas eksāmenu organizēšanā un to norises nodrošināšanā, kā arī mūsu skolas Modes skatēs tiek demonstrēti moderni tērpu ansambļi.

Paldies skolotājai Diānai Rekei par pasākuma organizēšanu!Pasaules čempionāts florbolā

No 2016. gada 3. līdz 11. decembrim pirmo reizi Latvijā risinajās vērienīgākais florbola notikums - Pasaules čempionāts florbolā vīriešiem, kurā piedalījās arī Latvijas valstvienība.

Latvijas Florbola savienība 8. decembrī arī mūsu skolas skolēniem piedāvāja vienreizēju iespēju čempionāta dienas spēles apmeklēt bez maksas. Skolēniem biaj iespēja apmeklēt spēles Vācija pret ASV, Igaunija pret Kanādu, un dala no skolēniem apmeklēja arī vakara spēli, kurā spēlēja Latvijas valsts izlase.Piparkūku radošās darbnīcas

2016. gada 25. novembrī, uzsākot Ziemassvētku gaidīšanas laiku, piparkūkas meistarot aicināja fonds “Nāc līdzās”. Piparkūku darbnīca notika Radisson Blu hotel ”Rīdzene” elegantajās telpās, kur varēja paslēpties zem neparastas spilvenu egles.

Bērni mācījās glazēt un izrotāt piparkūkas, kuras pēc tam varēja arī likt uz kārā zoba. Paldies Festivālu fonda vadītājai Sarmai Freibergai par šo priecīgo dienu!Skolēnu ar speciālām vajadzībām vizuāli plastiskās mākslas konkurss „Avīzes otrā elpa, gaidot Latvijas 100-gadi”.

Rīgas 5. internātpamatskola – attīstības centrs sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu jau otro gadu organizēja skolēnu ar speciālām vajadzībām vizuāli plastiskās mākslas konkursu „Avīzes otrā elpa, gaidot Latvijas 100-gadi.” un 2016. gada 24. novembrī notika konkursa dalībnieku apbalvošana.

Visu rudeni Latvijas sākumskolu skolēni kopā ar saviem pedagogiem veidoja vizuālās mākslas darbus no avīzēm un žurnāliem. Skolēnu sagatavotie darbi tika izstādīti izstādē mūsu skolas Stokholmas ielas filiālē un tos vērtēja neatkarīga žūrija, kurai bija ļoti grūti izvēlēties labākos darbus, jo tie visi bija interesanti un oriģināli. Ar žūrijas izvirzītajiem darbiem tika sagatavots kalendārs, kuru saņēma visi konkursā iesaistītie dalībnieki. Konkursa dalībnieki saņēma arī diplomus un balvas. Pedagogi, kas sagatavoja skolēnus konkursam un modes skatei, saņēma pateicības rakstus.

Konkursa noslēguma pasākumam katra skola no papīra sagatavoja netradicionālu tērpa aksesuāru - cepuri, somiņu, rotas vai kādu citu aksesuāru, ko skolēni demonstrēja Modes skatē, kas arī izvērsās par konkursa kulmināciju. Konkurss bija vērsts uz skolēnu radošumu un attīstību. Priecēja gan skolēnu radošie darbi, gan viņu dalība sirsnīgajā noslēguma pasākumā, kurā valdīja pozitīva gaisotne.

Paldies Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam par finansiālo atbalstu konkursa norisei!

Paldies skolotājām Lindai Cipkaitei, Ilzei Lešinskai un direktora vietniecei Guntai Bērziņai par pasākuma sagatavošanu.

Mūsu skolnieks Marsels ieguva žūrijas speciālbalvu Mūsu skolniece Krista V. ieguva 3. vietu


Mācību virtuves atklāšana Baltāsbaznīcas ielas filiālē

Šī gada 16. novembrī, pašā valsts svētku priekšvakarā, tika atklāta jaunā mācību virtuve, lai skolēni arī Baltāsbaznīcas ielas filiālē varētu apgūt sev svarīgās dzīves prasmes un iemaņas. Mācību virtuvē pašu spēkiem tika veikts remonts un tās labiekārtošana.

Slāvu ielas filiāles skolēni sašuva skaistus priekšautus un pavāru cepurītes, lai skolēni varētu čakli rosīties jaunajā mācību virtuvē. Savukārt, topošie pavāru palīgi uz mācību virtuves atklāšanu bija izcepuši fantastisku svētku kūku.

Paldies skolas strādniekam Staņilavam Štoldem par lielo ieguldījumu jaunās mācību virtuves remonta darbu norisē!2. vieta Latvijas Speciālās olimpiādes sacensībās florbolā

Šī gada 15. novembrī norisinājās Latvijas Speciālās olimpiādes (LSO) Rīgas un Pierīgas zonas sacensības florbolā, kas notika Carnikavas novada Piejūras internātpamatskolas sporta zālē. Mūsu skolas komanda devās ar skolas izlasi 10 skolēnu sastāvā, kur uzvarot trīs spēles un zaudējot vienu spēli, komanda ierindojās godpilnā 2. vietā. Par labāko spēlētāju turnīrā tika atdzīts Dmitrijs R. Visa komanda bija ļoti apmierināta ar savu veikumu un skolā atgriezās, lai gatavotos florbola finālturnīram, kas noritēs Tukuma novadā, Irlavā.

Paldies sporta skolotājam Laurim Mikenam par skolēnu sagatavošanu sacensībām!Viesošanās Ādažu poligonā

2016. gada 10. novembrī 20 skolas skolēni un 3 pedagogi apmeklēja Atvērto durvju dienu Ādažu poligonā. Skolēni tika iepazīstināti ar karavīru dzīves apstākļiem, militāro ekipējumu un bruņojumu. Visas dienas garumā bija iespēja parunāt ar karavīriem, izbaudīt viņu ikdienas gaitas. Īpašu sajūsmu skolēnos izraisīja iespēja paturēt rokās jaunākos militāros ieročus, ar kuriem kaujas misijās dodas Latvijas karavīri, kā arī iespēja iekāpt dažādos militārajos transporta līdzekļos.

Paldies skolotājai Mudītei, skolotājai Diānai un skolotājam Haraldam par ekskursijas organizēšanu!Svinīgais pasākums par godu Latvijas proklamēšanas 98. gadadienai Mežaparka filiālē

Kur zemi lai krāšņāku rastu

Kam skaistākas dziesmas lai dzied,

Kā zemi pie dzintara krasta.

Kā zemi, kur ābeles zied.

Ar šiem vārdiem sākās svinīgā līnija, veltīta mūsu valsts Latvijas 98. dzimšanas dienai. Skolēni bija mācījušies dziesmas un dzejoļus, gatavojuši karodziņus, svētku rotājumus, ko ar prieku un lepnumu parādīja svētkos.

Ar dzejoli Latvijai uzstājās arī skolotāju Ausmas un Diānas skolēni. Latviešu tautas dziesmu izpildīja mazie ritma instrumenta orķestra dalībnieki.

Noslēgumā visi skolēni, skolotāji un skatītāji kopīgi nodziedāja latviešu tautas dziesmu “Pie Dieviņa gari galdi”.Valsts svētku atzīmēšana Slāvu ielas filiālē

Atzīmējot Latvijas valsts 98. Dzimšanas dienu, skolā tika rīkots svētku koncerts. Koncertā skanēja latviešu tautasdziesmasun svētku dalībnieki bija tērpušies tautastērpos. Katra klase bija sagatavojusi priekšnesumu, kas bija kā daļa no lielā svētku koncerta.

Gaidot svētkus, skolēni bija izgatavojuši dažādas latvju rakstu zīmes no koka un skolu dekorēja sarkanbaltsarkanos toņos. Skolēnu pašpārvalde palīdzēja noformēt svētku zāli atbilstoši valsts svētku tematikai.

Prieks bija par mazajiem pirmklasniekiem, kuriem šis bija pirmais lielais koncerts skolā! Viņi tajā piedalījās ar deju par Rīgu. Pasākumā piedalījās arī skolēnu vecāki, kuri bija lieliski skatītāji un atbalsts saviem bērniem.

Paldies skolotājām – Gunai, Ingrīdai, Anitai, Diānai, Lilitai un Ingai Mārai par skolēnu sagatavošanu pasākumam!Novembra pasākumi Baltāsbaznīcas ielā

Kā jau katru gadu, arī šogad īpaši svinīgi skolas filiālē tika aizvadīta Patriotu nedēļa, ko organizēja un vadīja skolotājas E. Damberga un D. Lapiņa.

11. novembrī notika pasākums “Mana Rīga”, kurā katrai klasei bija iespēja pagatavot stilizētu maketiņu kādai no Rīgas ēkām/objektiem. Tos visus apvienojām kopīgā Rīgas kartē. Kopīgi noskatījāmies animācijas filmu “Mazie Rīdzinieki” un gājām rotaļā “Rīgas tilti”.

Savukārt, 17. novembrī atzīmējām Latvijas 87. gadadienu. Skolā valdīja svētku atmosfēra, gan skolēni, gan skolotāji bija uzposušies svētku drēbēs un bija pacilātā noskaņojumā. Skolas vestibilā bija skatāma skolēnu darbu izstāde. Skolas zālē kopīgi dziedājām Valsts himnu, skatījāmies vairākus sižetus par Latviju, tās raksturīgākajiem objektiem un dabas skatiem, klausījāmies un dziedājām līdzi patriotiskas dziesmas. Pasākuma otrajā daļā skolēni darbojās darba grupās, kurās bija jāveido piespraudes un rokassprādzes Latvijas karoga krāsās, jākrāso burti un jāsaliek vārds ‘’Latvija’’, kā arī jāaplicē Latvijas kontūra. Pasākuma noslēgumā mācījāmies jaunu rotaļu “Rīga dimd”.Godalgota vieta foto konkursā “Es savai Tēvzemei ...”

Š.g. 10. novembrī, atzīmējot Lāčplēša dienu, Saeimas namā tika atklāta desmit labāko darbu foto izstāde “Es savai Tēvzemei ...”. Foto konkursā piedalījās mūsu skolas skolēni Linards, Jānis K. un Santa Samanta. Desmit labāko autoru skaitā tika nominēts Linards ar savu foto darbu “Naksnīgā Rīga”.

Izstādes atklāšanā konkursa dalībniekiem un viņu skolotājiem bija iespēja satikties ar Saeimas deputātiem, baudīt pusdienas Saeimas ēdnīcā, apmeklēt Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas telpas, kā arī apskatīt Saeimas namu.

Pēc svinīgā brīža visi pasākuma dalībnieki devās ar Saeimas autobusu uz Ādažu militāro garnizonu, kur bija iespēja iepazīties ar kareivju ikdienu.

Īpašs paldies skolotājai Mudītei Ramutei par skolēnu sagatavošanu foto konkursam!Godalgotas vietas foto konkursā "Stāsti par Latviju"

Mūsu skolas skolēni Santa Samanta, Linards un Jānis K. piedalījās Rīgas jauno tehniķu stacijas rīkotajā foto konkursā-izstādē ''Stāsti par Latviju''. Katrs foto konkursa dalībnieks iesūtīja vairākas bildes ar savu foto stāstu.

Šajā konkursā Linards ieguva II vietu, savukārt Santa Samanta un Jānis K. - pateicības.

Īpašs paldies skolotājai Mudītei Ramutei par skolēnu sagatavošanu dalībai konkursā!Dalība konferencē "Labā prakse autisma jomā Latvijā un pasaulē: diagnostika, terapija, atbalsts"

2016. gada 4. un 5. novembrī Latvijas Universitātes (LU) Lielajā aulā notika konference "Labā prakse autisma jomā Latvijā un pasaulē: diagnostika, terapija, atbalsts", kuru organizēja LU Psiholoģijas nodaļa sadarbībā ar Latvijas Autisma apvienību.

Arī Rīgas 5. internātpamatskola – attīstības centrs (turpmāk – Skola) šajā konferencē tika plaši pārstāvēts – gan kā lektori, gan kā klausītāji un arī dinamiskās pauzes nodrošinātāji.

10 Skolas skolotāji piedalījās konferencē kā klausītāji, papildinot savas zināšanas par darbu ar skolēniem, kuriem ir autiskā spektra traucējumi. Speciālais pedagogs Jekaterina Tumaševica vadīja vizuālā atbalsta darbnīcu, izglītības metodiķe Zane Kronberga lasīja lekciju “Dusmu pārvaldīšana dažādās situācijās skolā bērniem ar uzvedības un komunikācijas traucējumiem”, speciālie pedagogi Ieva Finka un Laima Zommere prezentēja savu izstrādāto mācību materiālu. Un Skolas kustību teātra pulciņš piedalījās ar uzvedumu “Lielā zive”.

Liels prieks bija par konferencē sastaptajiem skolēnu vecākiem, kas apliecina, ka arī vecākiem ir svarīgi izglītoties, iegūt vairāk informāciju, uzklausīt citu vecāku un pedagogu pieredzi.

Paldies pedagogiem, vecākiem un skolēniem, kuri iesaistījās konferences aktivitātēs!

Īpašs paldies Latvijas Autisma apvienības vadītājai Līgai Bērziņai par sadarbību!HELOVĪNS

Šogad pirmo reizi Skolas Slāvu ielas filiālē tika svinēts Helovīns. Pasākuma dalībnieki bija ļoti gatavojušies veidojot zīmējumu izstādi, kā arī paši tērpušies Ķirbju, Spoku, Zirnekļu, dažādu Mošķu un Melno dāmu tērpos. Skolēni bija sagatavojuši spoku saucienus, piedalījās kopīgās Helovīna dienas atrakcijās un rotaļās. Un protams! Visi dalībnieki nopelnīja lielo balvu – saldumus!

Paldies skolotājiem Diānai, Haraldam un Inesei par atbalstu pasākuma organizēšanā!Vecāku diena

2016. gada 21. oktobrī visās skolas filiālēs notika Vecāku diena. Vecāku diena bija piepildīta dažādām aktivitātēm, piemēram Stokholmas ielas un Baltāsbaznīcas ielas filiālēs vecāki kopā ar saviem bērniem piedalījās sporta stafetēs. Bērni ar prieku un sajūsmu darbojās kopā ar saviem vecākiem, viens otru atbalstot ar ovācijām un palīdzot pārvarēt dažādus šķēršļus. Slāvu ielas filiālē vecāki ar saviem bērniem darbojās radošajās darbnīcās - gatavoja apsveikuma kartītes, kopīgi dziedāja, gāja rotaļās un veica dažādus uzdevumus, kas saistīti bija ar dziesmu un instrumentu atpazīšanu, bet garšvielu darbnīcā bērni kopā ar saviem vecākiem cepa gardus pīrāgus ar ievārījumu un āboliem.

Vecāku dienas noslēgumā notika tikšanās ar skolas atbalsta personālu, kurā vecāki tika iepazīstināti ar aktuālāko informāciju par skolu un sniedza atbildes uz vecākiem aktuālajiem sagatavotajiem jautājumiem.Drošības nedēļa skolā

No 19. līdz 23. septembrim mūsu skolā notika Drošības nedēļas pasākumi, kuru mērķis bija veicināt skolēnu prasmes izvērtēt situāciju un apkārtējās vides riskus dažādās dzīves situācijās.

Atsaucoties uz Valsts policijas aicinājumu apmeklēt Ceļu satiksmes drošības mācību klasi, Mežaparka filiāles 1. - 4. klases skolēni devās uz mācību stundu Valsts policijā, kur radošā gaisotnē varēja apgūt Ceļu satiksmes noteikumus, kā arī uzzināt par drošības līdzekļu lietošanas nepieciešamību un noskaidrot citus ar ceļu satiksmi saistītus jautājumus.

Nodarbības laikā, ar dažādu uzdevumu un aktivitāšu palīdzību policijas inspektore iepazīstināja un izspēlēja dažādas situācijas uz ceļa, kopīgi pārrunāja pareizāko rīcību.

Skolēni ar lielu interesi un aktīvitāti piedalījās mācību stundā. Vislabāk skolēniem patika būt par autovadītājiem.

Katrs skolēns dāvanā saņēma atstarotāju, kas atgādinās par drošību uz ceļiem diennakts tumšajā laikā.Mācību ekskursija tipogrāfijā „Veiters”

Rīgas 5. internātpamatskolas – attīstības centra sākumskolas skolēni karjeras nedēļas ietvaros „Es būšu... darba tirgū” 13. oktobrī apmeklēja tipogrāfiju „Veiters”. Tipogrāfijā skolēnus iepazīstināja, kā top grāmatas, žurnāli, kalendāri un varēja vērot pašu tapšanas procesu. Dāvanā skolēni saņēma zīmējumus, uzlīmes un kalendāru.Mācību ekskursija “Karameļu darbnīcā”

Rīgas 5. Internātpamatskolas –attīstības centra 14 skolēni un 3 pedagogi šā gada 19. septembrī devās mācību ekskursijā uz Jelgavu un uz „Karameļu darbnīcu”.

„Karameļu darbnīcā” skolēni vēroja karameļu gatavošanas procesu, kā arī paši izveidoja savu īpašo karameli.

Jelgavā, pastaigājoties pa Mītavas tiltu, varēja vērot ūdenskritumu un pilsētas panorāmu. Skolēni apmeklēja arī skaisto Pasta salu. Mājupceļā visi iegriezās LLU zirgu audzētavā, kur skolēni redzēja sporta zirgus.

Paldies Viktorijas mammai, Laimdotai Landišai, par organizēto mācību ekskursiju!Rudens kross Lielplatonē

2016. gada 27. septembrī Stokholmas ielas un Slāvu ielas filiāļu skolēni devās uz krosa sacensībām „Rudens kross Lielplatonē”, kas notika Lielpaltonē (Jelgavas novads).

Skolēni piedalījās čatrās vecuma grupās kuras norisinājās Lielplatones mežā. Skolēni izrādīja cīņassparu un pozitīvas emocijas un sevišķi uzslavas ir pelnījis Mareks, kurš izcīnīja ceturto vietu, bet meiteņu kategorijā ar labiem panākumiem startēja Santa Samanta.

Mājupceļā pēc sātīgām pusdienām autobusā skolēni bija noguruši, bet pilni ar pozitīvām emocijām un gandarījumu un vēlmi arī nākamgad startēt Lielplatones rudens krosā.

Paldies sporta skolotājiem Laurim Mikenam un Jurģim Rinmanim par skolēnu sagatavošanu sacensībām!Rudens svētki

Rīgas 5. internātskolas – attīstības centra Baltāsbaznīcas ielas filiāles pagalmā oktobra sākumā bija liela rosība – tika svinēta Miķeļdiena. Pēc latviešu tautas tradīcijām Miķeļi ir diena, kad visai ražai jābūt zem jumta. Miķeļi ir krāsaini un bagāti, tāpēc arī skolēni un skolotāji šajā dienā bija krāsaini un priecīgi, dodoties vākt ražu skolas pagalmā. Skolēni ābolus lasīja dažādos traukos.

Skolas pagalmā tika novietots galds, uz kura stāvēja sulas spiede. Skolēni ar skolotāju palīdzību čakli darbojās ābolus mazgājot, griežot un sulu spiežot. Skolēni bija sajūsmā, redzot kā top sula, kuru tūlīt to var arī nogaršot.

Nākamajā dienā katrs varēja pielikt roku, lai taptu gardas ābolu pankūkas. Daži mizoja ābolus, citi grieza tos gabaliņos, vēl citi piedalījās cepšanas procesā.

Un pats galvenais – katram tika pankūku porcija!

Nu var gaidīt tumsas laik u, kas iestājas pēc Miķeļdienas, kad naktis kļūst garākas, bet dienas – īsākas. Lai Miķeļu krāsu prieks silda mūs visus līdz Mārtiņdienai!Skolotāju dienas pasākums

Pirmais nopietnais uzdevums Skolēnu padomei šajā mācību gadā bija Skolotāju dienas svinīgā pasākuma organizēšana un vadīšana, šajā darbā iesaistot arī citus skolēnus.

Skolēni saviem skolotājiem bija sagatavojuši sirsnīgu koncertu, dažādas viktorīnas un atrakcijas.Miķeļdienas Ķirbju parāde

Sagaidot latviešu gadskārtu svētkus un rudens saulgriežus Miķeļus, skolā notika rudens karaļa - Ķirbja izstāde. Pasākumā tika izstādīti vairāk kā 30 ķirbji, kuriem bija doti vārdi – Leons no Berģiem, Lidojošais šķīvītis, Misters kārpiņš, Popo-Lopo-Dopolis, Cirks, Pirāts, Ūsainais, Dzeguze un vēl daudzi citi.

Pasakaini skaistā ķirbju izstāde priecēja gan skolēnus, gan pedagogus, gan skolas viesus.

Noslēdzoties ķirbju izstādei, skolas profesionālās pamatizglītības programmas “Pavāra palīgs” skolēni, visiem skolas skolēniem apņēmušies sagatavot veselīgus ēdienus no ķirbjiem.

Paldies skolēnu vecākiem un skolotājiem par lielo atsaucību Ķirbju parādes tapšanā!

Īpašs paldies skolotājai Līvijai Vendtai par ideju un tās realizāciju!Dzejas dienu pasākums Rīgas centrālās bibliotēkas "Rīga" filiālē "Rēzna"

Dzejas dienu ietvaros, mūsu skolas Slāvu ielas filiāles skolēniem bija iespēja apmeklēt Rīgas centrālās bibliotēkas "Rīga" filiāli "Rēzna" Lomonosova ielā 14.

Skolēni tikās ar dzejnieci un rakstnieci Ievu Samausku, kuras darbos apvienojies aizkustinošs mīļums, draiski smiekli, joki un dziļas pārdomas. Dzejas svētku tikšanās noritēja labestības un sirsnības gaisotnē. I.Samauska iepazīstināja ar savām dzejoļu grāmatām.

Skolēni aktīvi līdzdarbojās un iesaistījās gan ielu, gan dzejoļu nosaukumu minēšanā, skolēni uzdeva jautājumus par dzejoļu tapšanu un ideju rašanos jauniem darbiem. Aktīvākie pasākuma dalībnieki saņēma no dzejnieces rokām pašgatavotas balvas.

Paldies skolotājai Mudītei Ramutei un bibliotekārei Anitrai Šalučkai par pasākuma organizēšanu!Dalība Latvijas Fotogrāfijas muzeja konkursā "Durvis uz brīvību"

Mūsu skolēni maijā piedalījās Latvijas Fotogrāfijas muzeja rīkotajā konkursā "Durvis uz brīvību". Šajā konkursā Latvijas Fotogrāfijas Muzeja simpātijas balva tika tieši mūsu skolēniem - Linardam Parfenam, Diānai Parfenai un Santai Samantai Surguntei. Kā balvu skolēni saņems īpaši viņiem organizētu ekskursiju Latvijas Fotogrāfijas muzejā kopā ar klases biedriem.

Paldies foto pulciņa skolotājai Mudītei Ramutei par skolēnu sagatavošanu dalībai konkursā!


Dalība festivālā “Skan Latvijas dziesma” Likteņdārzā

2016. gada 25. maijā mūsu skolas Slāvu ielas un pirmo reizi Mežaparka filiāles skolēni piedalījās Rīgas 4. speciālās internātpamatskolas rīkotajā Latvijas speciālo skolu bērnu un jauniešu festivālā „Skan Latvijas dziesma”, kas notika Likteņdārzā.

Festivāls Likteņdārzā notiek jau piekto gadu. Festivāla mērķis ir realizēt kopprojektu „Latvijas dziesma”, kas tiek veidots no vairākiem tematiskiem pasākumiem - „Zemes dziesma”, „Uguns dziesma”, „Likteņupes dziesma”, „Debess dziesma”), gatavojoties Latvijas 100. dzimšanas dienai 2018. gadā.

Turpinot būt klātesošiem Likteņdārza augšanā, sūtot savai Zemei sirds mīlestības sveicienus, visi dalībnieki kopā radīja svētkus, dziedot un dejojot, piedaloties radošajās darbnīcās. Vokālais ansamblis no mūsu skolas Slāvu ielas filiāles pasākumā priecēja ar skanīgu R.Paula dziesmas „Lidojums ar gaisa balonu” izpildījumu, bet Mežaparka filiāles atraktīvie dziedātāji klātesošos sveica ar latviešu tautas dziesmu „Div’ dzelteni kumeliņi”. Apvienoto skolu izpildījumā mūsu skolas skolēni koncertprogrammu kuplināja ar iepriekšējo gadu priekšnesumu repertuāru.

Festivāls sniedza mums gandarījuma sajūtu par labi padarītu darbu, par mūsu ieguldījumu Likteņdārza tapšanā.

Paldies skolotājiem Andrim Nordem, Ilzei Lešinskai, Gunai Dūmai -Brūverei, Dacei Frīdenbergai un Ingrīdai Šteinbergai par atbalstu un dalībnieku sagatavošanu festivālam!


Sporta diena Baltāsbaznīcas ielā 40

Skolas Baltāsbaznīcas ielas 40 filiālē 27. maijā notika Sporta diena skolas pagalmā, kuras mērķis bija popularizēt sporta aktivitātes un veicināt skolēnu savstarpējo sadarbību. Aktivitātēs piedalījās visi skolēni un skolotāji. Skolēniem bija sagatavotas dažādās sporta aktivitātes - bumbiņas mešana tālumā un mērķī, kā arī futbola un florbola aktivitātes, šķēršļu joslu pārvarēšana u.c. Sporta dienas noslēgumā bija rotaļas ar izpletni. Sporta aktivitātes svaigā gaisā sniedza iespēju skolēniem piedalīties attīstošās un priekpilnās aktivitātēs, piedzīvojot labsajūtu un gandarījumu par paveikto.

Paldies sporta skolotājai Anitai Beinerei par sporta dienas organizēšanu!


Baltā galdauta pikniks

Skolas noslēgumā, 30. maijā mūsu skolas filiālē Baltāsbaznīcas ielā 40 tika svinēts skolas noslēgums, kurā piedalījās skolēni, skolotāji, un vecāki. Pasākuma ietvaros notika svētku pikniks ar desiņu cepšanu uz grilla. Skolēniem un vecākiem tika piedāvāta iespēja radoši izpausties un piedalīties mākslas terapijas un dažādās sporta aktivitātēs.

Radošajā procesā mākslas terapeites Gunitas Lāces vadībā skolēnu vecākiem bija iespēja iepazīt dažadas mākslas terapijas metodes un tehnikas. Radošajās darbnīcās varēja piedzīvot marmorēšanas tehnikas krāšņumu, krāsu smidzināšanas prieku uz lielformāta plakātiem, gleznošanas un monotipijas tehnikas daudzveidību, sajūtu rosinošas aktivitātes ar ūdeni labsajūtai un dzīvespriekam. Noslēgumā tika izveidota izstāde brīvā dabā, radot prieku par kopīgu darbošanos.


Zviedrijas Karalienes Silvijas fonda "Care about the Children" vizīte skolā

2016. gada 18. maijā Rīgas 5. internātpamatskolā - attīstības centrā viesojās Zviedrijas Karalienes Silvijas fonda "Care about the Children" pārstāve Susanna Karlzone (Susanne Carlzon), lai iepazītos ar mentoru programmas darbības attīstību Latvijā un organizācijas "Mentor Latvia" paveikto tās piecu gadu pastāvēšanas laikā.

"Mentor Latvia" ir nevalstiskā organizācija, kas sniedz praktisku un emocionālu atbalstu mūsu skolas 12 skolēniem, palīdzot tiem iepazīt veselīgu dzīvesveidu, iesaistot dažādās aktivitātēs un iepazīstinot ar reālām dzīves situācijām, tādējādi palīdzot sagatavoties patstāvīgai dzīvei.

Vizītes laikā Silvijas fonda "Care about the Children" pārstāve Susanna Karlzone, "Mentor Latvia" valdes priekšsēdētājs, bijušā Latvijas prezidenta mazmazdēls Aleksandrs Čakste un programmu koordinatore Jana Priedniece, kā arī četri mentori, iepazinās ar skolas specifiku, skolas piedāvātajām izglītības iespējām, skolēnu ikdienu skolā, baudīja svētku koncertu un izzināja mentoru programmā esošo skolēnu domas par programmā iegūto un nākotnes sapņiem.

Susanna Karlzone, iepazīstoties ar skolu un skolēniem, uzsvēra skolas lielo nozīmi skolēnu dzīvē un bija patiesi pārsteigta par skolas piedāvātajām izglītības iespējām, individuālās pieejas un atbalsta nodrošināšanu katram skolēnam kā arī par sakopto un skolēniem drošo mācību vidi.

Vizītes noslēgumā, skola viesiem dāvināja skolēnu mākslas darbus un ilustrētās grāmatas.

Paldies skolotājām M. Ančerevičai, G. Dūmai - Brūverei, L. Sarkanei, sociālajam pedagogam Dz. Endzeliņai un Velku biedrības pārstāvei L. Velkai par dalību un atbalstu pasākuma sagatavošanā!


Mūsu skolēni piedalās fonda “Nāc līdzās!” meža stādīšanas talkā

2016. gada 11. maijā mūsu skolas 14 čaklākie skolēni un trīs skolotājas piedalījās skaistajā un vērtīgajā fonda “Nāc līdzās!” 8.meža stādīšanas talkā. Kopā ar citiem talciniekiem no speciālajām internātskolām un dienas centriem tika iestādīti vairāk kā 2000 jauni kociņi Zemgales mežsaimniecībā.

Pirms talkas visi talcinieki nodeva zvērestu Cūkmenam, kas bija atgādinājums katram - būt uzmanīgiem pret dabu, saudzēt to un nemēslot tajā. Pateicoties mežsaimniecības ļaudīm un viņu sagatavotajiem interesantajiem jautājumiem, ieguvām daudz jaunu zināšanu par mežu, tā iemītniekiem. Īpaši labas zināšanas parādīja Alamants - gan atbildot uz mežsaimnieku uzdotajiem jautājumiem, gan putnu būrīšu pienaglošanas darbos, par ko vinš tika atzinīgi novērtēts.

Lielu prieku talciniekiem sagādāja sarūpētais cienasts, uz ugunskura vārītā zupa, un iespēja pašiem uzcept desiņas ugunskurā!

Tā bija vienreizēja iespēja un mums nozīmīgs notikums –palīdzēt Latvijai tapt zaļākai!

Paldies fonda “Nāc līdzās!” valdes priekšsēdētājai Sarmai Freibergai par iespēju piedalīties talkā!


Dalība Starptautiskajā Teātra festivālā Lietuvā “Ar cerību sirdīs”

18. maijā Lietuvā, Paņevežu pilsētā notika Starptautiskais Teātra festivāls “Ar cerību sirdīs”. Festivālu jau 20. gadu pēc kārtas rīko Paņevežu speciālā skola, kura ir mūsu skolas sadarbības partneris jau ilgus gadus. Šajā festivālā piedalījās Mežaparka filiāles Kustību teātris “Ar smaidu” ar izrādi “Pepijas precinieki”. Visiem dalībniekiem tā bija pirmā reize, kad viņi uzstājas uz skatuves citā valstī un tas bija neaizmirstams piedzīvojums. Lai arī bērniem bija liels uztraukums, viņi nenobijās un uzstājās ļoti labi, zālē izsaucot skaļus applausus.

Paldies Kustību teātra pulciņa vadītājai Inai Gruzdiņai par skolēnu sagatavošanu dalībai festivālā!


Dalība republikas vizuālās mākslas konkursā "Burvju zīmulītis"

2016. gada 27. aprīlī mūsu skolas 6 skolēni piedalījās republikas vizuālās mākslas konkursā, kas notika Dauguļu internātpamatskolā.

Katrs konkursa dalībnieks vizualizēja ar dažādiem izteiksmes līdzekļiem un izpildes tehnikām savus novērojumus dabā, lai attēlotu tēmu “Dabas veltes”. Pēc labi paveikta darba, skolēniem bija tikšanās ar Meža rūķi “Sietiņiezī”.

Pateicības rakstus saņēma Oskars, Viktorija, Diāna un Māra.

Paldies skolotājām D. Rekei, I. Vanagai un L. Cipkaitei par skolēnu sagatavošanu konkursam!


Dalība konkursā „LIETU OTRĀ DZĪVE-2"

Mūsu skolas Stokholmas ielas un Baltāznīcas ielas filiāles skolēni piedalījās Mākslinieciskās jaunrades centra „Praktiskās estētikas skolas” organizētajā bērnu un jauniešu mākslas un jaunrades darbu konkursā - izstādē „LIETU OTRĀ DZĪVE-2”.

Konkursā 3. vietu ieguva 2. klases skolnieka Bruno darbs „Vecmilgrāvja karte”, kuram materiālus (lietotus sadzīves priekšmetus) palīdzēja sarūpēt visi filiāles skolēni.

Atzinības rakstu saņēma 4. klases skolēns Dans Daniels S., kā arī pateicības rakstus saņēma Artūrs B. un Marsels.

Paldies skolotājām Esterei Fuksai, Lindai Cipkaitei par radošumu un atbalstu skolēnu darbu veidošanā!


Krāsainās domas 2016

2016. gada aprīlī mūsu skolas skolēni piedalījās Rīgas speciālo skolu un vispārējās izglītības iestāžu, kurās tiek realizētas speciālās mācību programmas, skolēnu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas izstādē – konkursā „Krāsainās domas 2016”.

Dalībnieki savās kompozīcijās radoši risināja tēmu „Imanta Ziedoņa Krāsainās pasakas”, kuras ietvaros vizualizēja savas fantāzijas par darba pamatu izmantojot pasakas sižetu.

Vizuālajā mākslā Jāņa K. darbs “Zaļais lietus”, Māras Annas darbs “Zilais sapņu zirgs” un Marsela darbs „Medus bite” ieguva 1. vietu. Kristas darbs „Saldā dzīve”- 2. vietu, Viktorijas darbs “Krāsainās pasakas”– 3. vietu. Jānis A. par darbu „Pieneņu pilsētiņa” un Renārs par darbu „Zaļā dzīve” ieguva atzinības rakstus.

Vizuāli plastiskajā mākslā Ritvara, Līgas un Māras kolektīvais darbs “Ir visādi raibie” ieguva 1. vietu, Marikas, Mārtiņa, Normunda un Raivja kolektīvais darbs “Krāsainās pasakas” ieguva 2. vietu, Sandra par radošo darbu ieguva 3. vietu. Darbi tika veidoti no daudzveidīgiem materiāliem. Atzinības un pateicības saņēma visi dalībnieki.

Paldies skolotājām D. Rekei, L. Sarkanei, L. Cipkaitei, A. Voselei, L. Znotiņai un D. Frīdenbergai par skolēnu sagatavošanu konkursam!


Putnu būrīšu gatavošana

31. martā 4.b/5.a klases zēni devās uz skolas Slāvu ielas filiāli, kur radošajā darbnīcā pie mājturības skolātāja Haralda Fedotovska gatavoja putnu būrīšus. Par nodarbībā paveikto visiem bija prieks un gandarījums!


Radošo aktivitāšu nodarbību telpa skolas Mežaparka filiālē

Ar Rīgas 5. internātpamatskolas – attīstības centra draugu palīdzību, skolas Mežaparka filiālē turpinās Sajūtu attīstības un aktivitāšu telpas pilnveidošana. 12. aprīlī tika iemēģināta aktivitāšu telpas zīmēšanas siena. Pirmās nodarbības vadīja jaunā māksliniece un dizainere Ieva Pastare, kura iepazīstināja ar saviem krāsainajiem māla krītiņiem dažādo augļu formā. Radošo nodarbību dalībnieki atzina, ka vislabāk patīk zīmēt ar krītiņu, kam ir banāna forma. Krāsainie māla krītiņi ir jauns izstrādājums, kas latviski tradicionālajam mālam piešķir jaunu izmantošanas dimensiju. Darbošanās ar augļu formā izveidotajiem krītiņiem stimulē skolēnu garīgo attīstību.

Prieku un svētku sajūtu papildināja atbalstītāju sarūpētais popkorns.

Paldies visiem atbalstītājiem!


Starptautiskais Rīgas 5. internātpamatskolas – attīstības centra vokālās mūzikas konkurss „Balsis”

2016. gada 7. aprīlī jau 5. reizi, Rīgas 5. internātpamatskola – attīstības centrs, sadarbojoties ar RD IKSD, rīkoja Starptautisko vokālās mūzikas konkursu “Balsis”.

Konkursā piedalījās skolēni no 11 skolām, kurās tiek īstenotas speciālās pamatizglītības programmas skolēniem ar garīgās attīstības traucējumiem. Konkursa dalībnieki bija pārstāvēti gan no speciālās izglītības iestādēm, gan no vispārizglītojošām izglītības iestādēm, kurās tiek iekļauti skolēni ar speciālām vajadzībām. Pirmo reizi mūsu skolā kā konkursa dalībnieki šogad uzstājās skolēni no Mores pamatskolas, Jumpravas speciālās internātpamatskolas un Strazdumuižas internātvidusskolas – attīstības centra vājredzīgiem un neredzīgiem bērniem. Konkursā piedalījās arī skolēni no Paņevežiem (Lietuvas).

Prieku un muzikālo baudījumu varēja gūt no 23 vokālajiem priekšnesumiem, kurus vērtēja profesionāla žūrija - operdziedātāja Evita Zālīte, Dailes teātra aktieris Aldis Siliņš, mūzikas terapeite Dzintra Zariņa un vairāku koru vadītāja, mūzikas pedagoģe Ilona Plūme.

Kamēr žūrija apspriedās par nominācijām, konkursa dalībniekus iepriecināja mūzikas pedagogu komandu viktorīna, kuras laikā skolēni juta līdz saviem skolotājiem, kad viņi minēja R. Paula dziesmu melodijas un muzikālās mīklas. Sīvā cīņā uzvarēja draudzība.

Starpbrīža laikā skolēni un pedagogi varēja ievingrināt kājas dažādos deju ritmos un izdziedāt karaoke ar populārām latviešu dziesmām.

Konkursa kulminācija bija 10 kilogramus smagā uguņojošā torte, ko bija izcepuši mūsu skolas skolēni, kuri apgūst pavāra palīga profesiju.

Paldies visiem radošajiem, sirsnīgajiem un čaklajiem konkursa dalībniekiem, kuri bija kopā ar mums šajos brīnišķīgajos, mūzikas piepildītajos un pavasarīgajos svētkos - Starptautiskajā vokālās mūzikas konkursā “Balsis”!

Paldies RD Izglītības, kultūras un sporta departamentam par atbalstu konkursa rīkošanai!


Dalība Integratīvās mākslas festivālā „Nāc līdzās!” Kuldīgā

2016. gada 9. martā Kuldīgas Kultūras centrā notika Integratīvais mākslas festivāls „Nāc līdzās!” Kurzemē, kas šogad pulcēja ap 180 dalībnieku - bērnus un jauniešus ar īpašām vajadzībām, kuri bija ieradušies no dažādiem Latvijas novadiem un pilsētām

Festivālā no mūsu skolas Slāvu filiāles piedalījās Edijs un Diāna ar dziesmu “Silta sirds” un viņu priekšnesums izpelnījās žūrijas uzslavu par sirsnīgu un izteiksmīgu sniegumu un tika izvirzīts uz Rīgas Lielkoncertu Rīgas Stradiņa universitātes aula, kas notiks jau 23. martā.

Paldies skolotājām Gunai Dūmai-Brūverei un Diānai Rekei par skolēnu sagatavošanu dalībai festivālā!


Sabiedrības integrācijas pasākums "Kopā būt"

Rīgas 5. internātpamatskolas - attīstības centra Slāvu ielas filiālē 2016. gada 9. martā viesojās Stopiņu novada Ulbrokas vidusskolas 1.-2. klašu tautas deju kolektīva dejotāji, skolas vadības komandas pārstāvji, komponists Māris Lasmanis un Ulbrokas vidusskolas skolēnu vecāki.

Skolēni un viņu deju kolektīva vadītāja sniedza lieliskus priekšnesumus, kas iepriecināja mūsu skolas skolēnus un viesus no Vācijas, Polijas, Lielbritānijas, Francijas un tālās Portugāles, kuri viesojās skolā projekta Erasmus+ ietvaros. Īpašas ovācijas izraisīja noslēguma deja "Mazs cinītis", kuru izpildot atkārtoti, dejā iesaistījās arī skatītāji.

Skolu vadības pārstāvji atzinīgi novērtēja šāda veida pasākumu, kura laikā abas skolas vienojās par tālāku sadarbību sabiedrības integrācijas jomā.


Dalība vizuālās mākslas konkursā - izstādē “Kaķu galerija”

Bērnu un jauniešu centrs “Zolitūde” 2016. gada februārī organizēja vizuālās mākslas konkursu - izstādi “Kaķu galerija”. Izstādē piedalījās pieci mūsu skolas 1.-4. klašu skolēni - Sandis, Jānis, Marsels, Artūrs un Armands.

Dalībniekiem bija jāvēro mājas un ģimenes mīluļi – kaki un jāveido radošus, tematiskus darbus.

Konkursa žūrija atzinīgi ar 1. vietu novērtēja Sanda darbu “Bantīte”. Jānis par radošu un oriģinālu darbu “Peļu Junkuriņš” saņēma atzinības rakstu, pārējie dalībnieki saņēma pateicības rakstus par veiksmīgu dalību konkursā.

Paldies Mākslinieciskās noformēšanas pulciņa skolotājai Lindai Cipkaitei par skolēnu sagatavošanu dalībai konkursā!


Sajūtu attīstības un radošo aktivitāšu nodarbību telpa skolas Mežaparka filiālē

Ar Rīgas 5. internātpamatskolas – attīstības centra desmit draugu palīdzību, 2015. gada nogalē skolas Mežaparka filiālē tika izveidota Sajūtu attīstības telpa, kas veidota, lai pilnveidotu skolēnu ar speciālām vajadzībām sajūtu prasmju attīstību. Attīstošās nodarbības Sajūtu telpā palīdzēs attīstīt skolēniem drošības izjūtu, stabilizēs skolēnu pašorganizācijas spējas, veicinās intelektuālo darbību, kā arī nodrošinās relaksācijas iespējas. Sajūtu telpā būs iespēja aktivitātes mainīt ar atpūtu.

2016. gada martā plānots pilnībā pabeigt radošo aktivitāšu telpu, kurā skolēniem būs iespējams izmantot speciāli piemērotu zīmēšanas sienu, mākslas un keramikas nodarbības.

Paldies skolas draugiem – Ilonai, Dainim, Ingai, Ainai, Dārtai, Guntai, Mārtiņam, Rolandam, Zandai un Evijai par neizsīkstošo enerģiju un dzīves prieku, radot prieku skolēniem ar speciālām vajadzībām!


Dalība Integratīvās mākslas festivālā “Nāc līdzās Vidzemē!”

2016. gada 3. martā mūsu skolas Mežaparka filiāles skolēni piedalījās integratīvās mākslas festivālā “Nāc līdzās Vidzemē!”, kas notika Valmieras Kultūras centrā.

Integratīvais mākslas festivāls “Nāc līdzās Vidzemē!” ir fonda “Nāc līdzās!” 20. sezonas sarīkojums Vidzemē. Festivāla dienā bija iespēja redzēt daudzveidīgu koncertu, kuru sniedza bērni un jaunieši ar speciālām vajadzībām no dažādām Vidzemes un Rīgas reģiona skolām, centriem un biedrībām.

Šajā gadā no mūsu skolas Mežaparka filiāles festivālā piedalījās Norberts ar dziesmu “Viss ko nedrīkst” un Kustību teātris ar izrādi “Lielā zive”.

Apsveicam Norbertu, jo viņš tika izvirzīts 23. martā uzstāties Rīgas Lielkoncertā Rīgas Stradiņa universitātes aulā.

Paldies skolotājam Andrim Nordem un skolotājai Ilzei Lešinskai, kā arī Kustību teātra vadītājai Inai Gruzdiņai par skolēnu sagatavošanu dalībai festivālā!


Dalība Rīgas pilsētas speciālo skolu florbola sacensībās

2016. gada 23. februārī mūsu skolas 4.b klases un 5.a klases apvienotā florbola komanda pirmo reizi piedalījās Rīgas pilsētas speciālo skolu florbola sacensībās, kas norisinājās Rīgas Sanatorijas internātpamatskolā.

Visas sacensību komandas tika iedalītas divās apakšgrupās, kur mūsu skolas komanda sīvā cīņā ieguva ceturto vietu. Par komandas labāko spēlētāju tika atzīts Dans Daniels.

Vidusskolu grupā piedalījās arī apvienotā skolotāju komanda, kurā mūsu skolu pārstāvēja sporta skolotājs Lauris Mikens. Skolotāju komanda par vienu punktu kopvērtējumā piekāpās otrajai vietai un izcīnīja bronzas godalgu.


Apsveicam 3. vietas ieguvējus Bočia sacensībās

2016. gada gada 17. februārī jau 16 reizi norisinājās Rīgas Bočia čempionāts jauniešiem ar funkcionāliem traucējumiem līdz 18 gadu vecumam. Sacensības notika Rīgas 66. speciālajā vidusskolā, kur piedalījās 12 komandas. Mūsu skolas komanda šajās sacensībās ieguva 3. vietu savā grupā.


Dalība atklātajās starptautiskajās peldēšanas sacensībās

2016. gada 11. februārī norisinājās Atklātās starptautiskās peldēšanas sacensības speciālo skolu skolēniem, kuras organizēja Rīgas 1. speciālā internātpamatskola – attīstības centrs. Sacensībās, Natālijas Draudziņas peldbaseinā, piedalījās sportisti no Igaunijas, Lietuvas, Ukrainas un daudzām Latvijas speciālajām skolām.

Mūsu Skolu pārstāvēja divi skolēni no Stoholmas ielas filiāles un četri skolēni no Slāvu ielas filiāles. Skolēni piedalījās 25 m brīvajā stilā un stafetes peldējumā. Īpaši lepojamies ar Didža peldējumu, jo viņš sacensībās uzrādija lielu progresu un cīņassparu!

Paldies arī sporta skolotājiem Laurim Mikenam un Astrai Kurmei!


Pirmā dalība Latvijas speciālās olimpiādes (LSO) organizētajās Bočia sacensībās

2016. gada 4. februārī Rīgas 5. internātpamatskolas - attīstības centra skolēni pirmo reizi piedalījās Bočia sacensībās Kuldīgā, kuras organizēja LSO. Sacensību uzvarētājiem ir iespēja piedalīties Baltijas mēroga sacensībās. Bočia sacensības norisinājās Kuldīgas Vieglatlētikas manēžā.

Sacensību dienas pirmajā daļā sportisti tika testēti divizionēšanai un komandas sadalītas 3 divīzijās (A, B, C). Otrajā dienas daļā notika finālsacensības. Kopumā tika izspēlētas 24 spēles.

Mūsu skolas skolēni, vecuma grupā līdz 18 gadiem, ieguva 4 vietu savā apakšgrupā. Izvērtējot rezultātus, Sporta skolotājs Lauris Mikens īpaši uzslavē savus skolēnus, jo apakšgrupas sacensībās tika uzveikta Sveķu internātpamatskola, kas kopvērtējumā ieguva pirmo vietu.

Dalība Starptautiskajās sporta spēlēs „I want to win” Lietuvā, Paņevežos

Jau vairāk kā 10 gadus Paņevežos (Lietuvā) notiek sporta spēles skolēniem ar funkcionāliem traucējumiem, kurās regulāru dalību ņem arī mūsu skolas skolēni. Arī šogad, 2016.gada 10.februārī, 6 skolēni piedalījās Starptautiskajās sporta spēlēs „I want to win”, kas notika Lietuvā, Paņevežos.

Sporta spēlēs skolēni piedalījās stafetēs, veiklības vingrinājumos un vingroja pēc īpašas 3D programmas izveidotas vingrojumu programmas. Dalība sporta spēlēs veicināja skolēnu saskarsmes un komunikāciju prasmju pilnveidošanos.

Paldies sporta skolotājam Laurim Mikenam un skolotājai Anitai Voselei, kuri sagatavoja skolēnus sporta spēlēm!


Dalība konkursā „Valodiņa”

Lai piedalītos speciālo skolu izteiksmīgās runas konkursā „Valodiņa‘2016” š.g. 12.februārī uz Lažas speciālo internātpamatskolu devās: Marika, Lauris, Agne un Kristiāna.

Mūsu skolas skolēni skaitīja M. Čaklā, J. Osmaņa un A. Kronenberga dzejoļus.

Visi konkursa dalībnieki ieguva balvās uzslavas rakstus un grāmatas.

Skolēnus konkursam sagatavoja skolotājas Mudīte Ramute un Ingrīda Šteinberga.

Visiem bija gandarījums par konkursu, jo dalībnieki bija ļoti gatavojušies un pārsteidza žūriju ar izteiksmīgiem priekšnesumiem. Pārsteigums bija žūrijas priekšēdētāja Aminata, kura iepriecināja dalībniekus un līdzjutējus.


Mūsu skolas Kustību teātra un Vokālā ansambļa koncerti

Šī gada janvārī mūsu skolas Mežaparka filiāles Kustību teātra un vokālā ansambļa dalībnieki kopā ar saviem pedagogiem devās viesizrādēs uz pirmsskolas izglītības iestādi “Mežaparks”un mūsu skolas filiāli Baltāsbaznīcas ielā. Kustību teātris mazos skatītājus priecēja ar izrādi “Trīs sivēntiņi”, zēnu ansamblis skandēja dziesmas Ziemassvētku noskaņās.

Pēc koncerta visi jauki pavadīja laiku kopīgi darbojoties. Visiem ļoti patika kopā būt.

Mūsu skolas jauniešu dalība organizācijas „Mentor Latvia” programmā

2016.gada 7.janvārī mūsu skolā viesojās organizācijas „Mentor Latvia” pārstāve Ļubova Vasečko, lai tiktos ar 10 jauniešiem, kuri pieteikušies dalībai sociālā mentoringa programmā. Ļubova Vasečko jauniešus iepazīstināja ar „Mentor Latvija” programmas būtību un galvenajiem darbības virzieniem, programmas ietvaros paredzētajām aktivitātēm un pasākumiem kopā ar saviem mentoriem.

Projekta ietvaros katram jaunietim no mūsu skolas (vecumā no 15-25 gadiem), ņemot vērā viņu intereses, uz gadu tiks piemeklēts individuāls mentors (uzticības persona), kurš kļūs par viņa palīgu un padomdevēju, bieži vien palīdzot risināt praktiskas problēmas. Tikšanās ar mentoru notiks vismaz 2 reizes mēnesī.

Programmā iesaistītie jaunieši kopā ar saviem mentoriem apmeklēs praktiskas un izglītojošas nodarbības par aktuālām tēmām (karjeras izvēli un darba meklēšanu, budžeta plānošanu, personīgo attīstību, veselīgu uzturu, attiecību veidošanu, atkarību izraisošu vielu lietošanas risku), dažādus pasākumus (radošās darbnīcas, sporta spēles, teātri, koncertus, muzejus).

Dalība sociālā mentoringa programmā cels jauniešu pašapziņu, uzlabos viņu komunikācijas prasmes, motivēs dzīves mērķu izvirzīšanā un to sasniegšanā, palīdzēs labāk sagatavoties patstāvīgai dzīvei un veiksmīgāk integrēties sabiedrībā.

Projektā vairāk kā pusgadu piedalās Santa Erštiķe, un viņas mentore ir Ļubova Vasečko. Rezultāti ir acīmredzami - meitene ir kļuvusi drošāka un pārliecinātāka par sevi, ir izvirzījusi sev svarīgu mērķi – pabeigt skolu.

"Zvaigžņu dzirksts" mūsu skolā

1.decembrī mūsu skolas Mežaparka filiālē viesojās Dienas centra Cerību tilts ansamblis "Zvaigžņu dzirksts". Ansamblī dzied vairāki mūsu skolas absolventi, kas ar lielu prieku satika savus bijušos skolotājus. Koncerts izskanēja jaukā, pozitīvā gaisotnē, radot prieku mūsu skolas skolēniem un pedagogiem.

Paldies "Zvaigžņu dzirksts" dalībniekiem un viņu mūzikas pedagogiem Ievai Altrofai un Viesturam Samtam!

Erasmus+ 2014 - 1 - TR01 - KA101 - 005082
PROJEKTS "AUTISTIC SUN" 2015 - Riga-LATVIJA

Mūsu skolā no 2015.gada 23.novembra līdz 27.novembrim viesojās seši skolotāji no Turcijas, kas strādā ar skolēniem, kuriem ir autisms. Skolotājiem no Turcijas bija iespēja iepazīties ar metodēm, kādas Rīgas 5.internātpamatskolā - attīstības centrā skolotāji izmanto darbam ar skolēniem, kuriem ir funkcionāli traucējumi. Projekta nedēļas noslēgumā viesiem bija iespēja viesoties Olaines speciālajā pirmsskolas izglītības iestādē "Ābelīte". Projekta koordinatore Gülcan ARICI (Turcija) izteica vēlēšanos turpināt sadarbību jaunā Erasmus+ aktivitātē.


18. Novembris mūsu skolā

Svinīgi, pacilāti, bet reizē vienkārši un dvēseliski silti Slāvu ielā 19 noritēja LR 97.gadadienai veltītais pasākums, kura vadmotīvs bija Ā.Elksnes dzejoļa vārdi "Cik mana dzimtene skaista!" Pasākumu vadīja vēstures skolotāja I.M.Kraukle, pastāstot par 1918.gada 18.novembra notikumiem, kā arī par to, kas ir valsts. Emocionāli pacilāti skanēja skolēnu runātā dzeja (sk. I.Šteinberga), tā pauda vēlmi un lūgumu brīvai tautai dzīvot brīvā, laimīgā valstī, bet skolēnu dziedātajās dziesmās (sk. G.Dūma-Brūvere) izskanēja apņēmība aktīvi darboties, lai "tauta zied un tauta zeļ", mīlestība pret Latviju un dzimto pilsētu Rīgu. Skolēnu emocionālais pacēlums pēc pasākuma apliecināja tā vērtību.

Svinīgais pasākums par godu Latvijas proklamēšanas 97. gadadienai.

Šī gada 17. novembrī mūsu skolēni un skolotāji pulcējās skolas zālē uz svinīgo pasākumu par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 97. gadadienai.

Pasākuma mērķis bija veidot pozitīvu attieksmi pret sevi, apkārtējiem, vidi un Latvijas valsti, mācīties piedalīties kopīgos pasākumos.

Skolēni tika iepazīstināti ar mūsu valsts simboliem - karogu, ģerboni un himnu. Iepazināmies ar Latvijas ģeogrāfiju un dabu, praktiski veidojām kopīgas kolāžas par Latvijas dzīvo dabu.

Pasākumā skanēja kopīgas dziesmas un dzejoļi par Latviju.

Svētku kulminācija bija simboliska Latvijas dzimšanas dienas tortes ienešana. Visi kopā izteicām savus labos vēlējumus Latvijai un nopūtām dzimšanas dienas sveci.

Pasākumu noslēdzām ar skolēnu iemīļoto rotaļu "Rīgas tilti".

Seržānu ģimenes koncerts Rīgas 5.internātpamatskolā - attīstības centrā

Pašā pēdējā skolas dienā pirms rudens brīvlaika, 23.oktobrī, pie skolā viesojās Seržānu ģimene no Bauskas. Skolēnus un skolotājus priecēja jauks koncerts ar skanīgām un mīļām dziesmām. Mazā māksliniece spēlēja akordeonu, solo dziedāja lieli un mazi, bērni spēlēja dažādus mūzikas instrumentus.

Seržānu ģimene mūsu skolas skolēniem bija sagatavojusi jaukas dāvaniņas. Viņi bija atveduši savas mīļmantiņas, kuras uzdāvināja mūsu skolēniem.

Jau janvārī atkal gaidīsim jaunu koncertu.

Pēc koncerta visi kopā cienājāmies ar saldumiem no A/S "Laima", kurus sagādāja labdarības organizācija "Palīdzēsim.lv".

Mēneša plāni

Septembris
Oktobris
Novembris
Decembris

© Mārcis Galiņš 2013.