Saites

Iniciatīva "Latvijas skolas soma"

Koku noslēpumi

30. novembrī projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros Skolas filiālē Slāvu ielā 19 viesojās pārvietojamais planetārijs - mobilais 3D sfēriskais kino. Šoreiz skolēniem tika piedāvāta izzinošā filma “Koku noslēpumi”. Skolēnus pārsteidza Skolas zālē ievietotā piepūšamā telts, kura atgādināja milzu kupolu un glabāja noslēpumu. Telts iekšienē skolēnus sagaidīja vēl viens pārsteigums.

Izrādās, ka mācīties un izzināt augu pasauli var ne tikai sēžot skolas, bet arī ērti iekārtojoties uz paklājiņa un veroties debesīs.

Aizraujošā un izzinošā formā skolēni iepazina interesanto augu pasauli. Uzzināja, kā ir radīti koki, kas ir fotosintēze, kāpēc ir vajadzīgas lapas un adatas, kāpēc koki ir tik svarīgi mūsu planētas dzīvē?

Pateicoties daudzu zinātnieku rūpīgam darbam un mūsdienu cipartehnoloģijas iespējām, skolas skolēniem bija iespēja izbaudīt brīnišķīgo piedzīvojumu, arī tiem, kuriem ir smagi kustību traucējumi un kuri savu ikdienu pavada ratiņkrēslā.Dzejniekam Ojāram Vācietim - 85

21., 23. un 27. novembrī mūsu skolas 5.-9.klašu skolēniem un profesionālās pamatizglītības audzēkņiem bija iespēja apmeklēt dižā dzejnieka Ojāra Vācieša muzeju. Klusā Pārdaugavas ieliņā, iepretim Māras dīķim atrodas dzejnieka māja. Muzejpedagoģiskā nodarbība sākās ar ekskursiju mājas pagalmā un skaisto skatu vērošanu. Gide pastāstīja par vērtībām, ko šeit radījis pats dzejnieks.

Muzeja telpās turpinājās stāsts par dižgaru, viņa ikdienu, paradumiem un ieguldījumu literatūrā.

Pamatskolas skolēniem visaizraujošākā šķita ekspozīcija - Muzeja jaunums - dzejnieka rokraksta siena, kur bija jāmēģina izlasīt zināmu dzejoli, kā arī klausīties autora balss ierakstu.

Paldies muzejam par interesantajām un radošajām nodarbībām – putnu balsu klausīšanos, atskaņu meklēšanu un mīklu minēšanu!Leļļu teātra izrāde “Sapņu kuģis”

Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros Skolā viesojās Latvijas Leļļu Teātra Klubs ar izrādi “Sapņu kuģis”. Skolas filiālē Slāvu ielā izrāde notika 5. novembrī, bet Stokholmas ielas filiālē 8. novembrī.

Izrādes galvenajam varonim bija daudz sapņu, bet pats kvēlākais saistīts ar jūru, jo rūķēns Diļļuks vēlējās iemācīties peldēt. Izrādē tika meklēta atbilde uz jautājumu - “Kā sadraudzēties ar jūru?”

Pēc izrādes skolēni kopā ar skolotājiem pārrunāja redzēto, zīmēja zīmējumus un secināja, ka patika lelles un dekorācijas. 3. klases skolēni atzina, ka visvairāk aplaudējuši un priecājušies, kad rūķēnam beidzot izdevās iemācīties peldēt. Izrāde aizkustināja skolēnus, jo lika domāt un fantazēt.Latvijas simtgadei veltītās iniciatīvas “Skolas soma” atklāšanas koncerta apmeklējums

Iniciatīva “Latvijas skolas soma” ir Latvijas valsts simtgades programmas dāvana skolēniem, kur katram Latvijas skolēnam dota iespēja iepazīt un pašam pieredzēt Latvijas dabas un kultūras vērtības, zinātnes sasniegumus un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

6. septembrī arī mūsu skolas skolēnu padomes pārstāvji, kopā ar tūkstošiem citu skolēnu no visas Latvijas, īpašā pasākumā Arēnā Rīga piedalījās atklāšanas pasākuma radošajās darbnīcās un vēroja koncertu "100 Latvijas stāsti 100 minūtēs".

Pirms koncerta skolēni piedalījās dažādos radošos mūzikas, animācijas, smilšu kino un fotogrāfijas eksperimentos, tika iepazīta Latvija caur spēli un muzejiem. Ar aizrautību tika izzināti un praktiski izmēģināti dažādi iluzionistu noslēpumi. Īpašas emocijas skolēniem raisīja multimediālā izstāde “Latvijas stāsts”, kurā varēja iepazīt Latvijas dabu caur gadalaikiem, atdzīvinot to ar savām kustībām.

Atklāšanas koncerta sākumā par iniciatīvas “Skolas soma” iespējām stāstīja Ministru prezidents Māris Kučinskis, kā arī kultūras ministre Dace Melbārde un izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Grandiozajā koncertā uzstājās Raimonds Pauls ar vijolnieku Bulajevu, koklētāja Laima Jansone, grupa "Dagamba", Edavārdi, Justs Sirmais, Daumants Kalniņš, grupa "Auļi", soprāns Marlēna Keine, dīdžeji un simfoniskais orķestris "DD" diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā, dejotāji, velo triālisti un citi mākslinieki, veidojot netradicionālas un radošas mūzikas kombinācijas.

Mūsu skolas skolēnu pozitīvās atmiņās vēl ilgi paliks Latvijas simtgadei veltītās programmas “Skolas soma” atklāšanas koncerta mūziķu un citu mākslinieku sniegums, fantastiskais gaismu un mūzikas šovs, kā arī radošo darbnīcu eksperimenti.© Mārcis Galiņš 2013.