Saites

Iniciatīva "Latvijas skolas soma"

Latvijas simtgadei veltītās iniciatīvas “Skolas soma” atklāšanas koncerta apmeklējums

Iniciatīva “Latvijas skolas soma” ir Latvijas valsts simtgades programmas dāvana skolēniem, kur katram Latvijas skolēnam dota iespēja iepazīt un pašam pieredzēt Latvijas dabas un kultūras vērtības, zinātnes sasniegumus un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

6. septembrī arī mūsu skolas skolēnu padomes pārstāvji, kopā ar tūkstošiem citu skolēnu no visas Latvijas, īpašā pasākumā Arēnā Rīga piedalījās atklāšanas pasākuma radošajās darbnīcās un vēroja koncertu "100 Latvijas stāsti 100 minūtēs".

Pirms koncerta skolēni piedalījās dažādos radošos mūzikas, animācijas, smilšu kino un fotogrāfijas eksperimentos, tika iepazīta Latvija caur spēli un muzejiem. Ar aizrautību tika izzināti un praktiski izmēģināti dažādi iluzionistu noslēpumi. Īpašas emocijas skolēniem raisīja multimediālā izstāde “Latvijas stāsts”, kurā varēja iepazīt Latvijas dabu caur gadalaikiem, atdzīvinot to ar savām kustībām.

Atklāšanas koncerta sākumā par iniciatīvas “Skolas soma” iespējām stāstīja Ministru prezidents Māris Kučinskis, kā arī kultūras ministre Dace Melbārde un izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Grandiozajā koncertā uzstājās Raimonds Pauls ar vijolnieku Bulajevu, koklētāja Laima Jansone, grupa "Dagamba", Edavārdi, Justs Sirmais, Daumants Kalniņš, grupa "Auļi", soprāns Marlēna Keine, dīdžeji un simfoniskais orķestris "DD" diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā, dejotāji, velo triālisti un citi mākslinieki, veidojot netradicionālas un radošas mūzikas kombinācijas.

Mūsu skolas skolēnu pozitīvās atmiņās vēl ilgi paliks Latvijas simtgadei veltītās programmas “Skolas soma” atklāšanas koncerta mūziķu un citu mākslinieku sniegums, fantastiskais gaismu un mūzikas šovs, kā arī radošo darbnīcu eksperimenti.© Mārcis Galiņš 2013.